Regeling schade ondernemers na watersnood 2021 opnieuw geopend
MAASTRICHT (ANP) - Van de 24 miljoen euro die beschikbaar was gesteld voor de compensatie van Limburgse en Brabantse ondernemers die omzetverlies leden door de watersnood uit 2021, is tot dusver bijna 5 miljoen opgemaakt. Dat meldt de provincie. Ondernemers kunnen vanaf eind september alsnog subsidie aanvragen als ze dat nog niet hadden gedaan.
Ondernemers in het overstromingsgebied die omzetverlies leden konden in de maanden na het hoogwater voor maximaal 30 procent van dat verlies gecompenseerd worden. Het omzetverlies moest dan minimaal 50 procent zijn ten opzichte van dezelfde tijd een jaar daarvoor.
In totaal kwamen er tot dusver 115 aanvragen binnen, voor een totaalbedrag van 6,4 miljoen euro. Er is inmiddels voor 4,9 miljoen euro toegekend, aldus de provincie Limburg. Volgens een woordvoerder hebben alleen Limburgers een aanvraag gedaan.
Geleden schade
Niet alle ondernemers die in theorie in aanmerking komen voor compensatie hebben een aanvraag gedaan, legt de woordvoerder het verschil uit tussen het beschikbare geld en dat wat is aangevraagd. "Bijvoorbeeld omdat ze er niet van op de hoogte waren." De provincie noemt het "wenselijk" om ondernemers "een nieuwe kans te bieden om alsnog een aanvraag in te dienen". Op 27 september gaat de regeling - onder dezelfde voorwaarden en in hetzelfde gebied - opnieuw open.
Het geld komt van het Rijk. Van de beschikbare 24 miljoen was 3 miljoen gereserveerd voor onder meer uitvoeringskosten. Netto is er nu nog 16 miljoen euro over voor ondernemers. Deze regeling staat overigens los van de regeling voor geleden schade, als bijvoorbeeld een pand onbruikbaar was geworden na de watersnood.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
9 uur geleden