Regeling schade ondernemers na watersnood 2021 opnieuw geopend
MAASTRICHT (ANP) - Van de 24 miljoen euro die beschikbaar was gesteld voor de compensatie van Limburgse en Brabantse ondernemers die omzetverlies leden door de watersnood uit 2021, is tot dusver bijna 5 miljoen opgemaakt. Dat meldt de provincie. Ondernemers kunnen vanaf eind september alsnog subsidie aanvragen als ze dat nog niet hadden gedaan.
Ondernemers in het overstromingsgebied die omzetverlies leden konden in de maanden na het hoogwater voor maximaal 30 procent van dat verlies gecompenseerd worden. Het omzetverlies moest dan minimaal 50 procent zijn ten opzichte van dezelfde tijd een jaar daarvoor.
In totaal kwamen er tot dusver 115 aanvragen binnen, voor een totaalbedrag van 6,4 miljoen euro. Er is inmiddels voor 4,9 miljoen euro toegekend, aldus de provincie Limburg. Volgens een woordvoerder hebben alleen Limburgers een aanvraag gedaan.
Geleden schade
Niet alle ondernemers die in theorie in aanmerking komen voor compensatie hebben een aanvraag gedaan, legt de woordvoerder het verschil uit tussen het beschikbare geld en dat wat is aangevraagd. "Bijvoorbeeld omdat ze er niet van op de hoogte waren." De provincie noemt het "wenselijk" om ondernemers "een nieuwe kans te bieden om alsnog een aanvraag in te dienen". Op 27 september gaat de regeling - onder dezelfde voorwaarden en in hetzelfde gebied - opnieuw open.
Het geld komt van het Rijk. Van de beschikbare 24 miljoen was 3 miljoen gereserveerd voor onder meer uitvoeringskosten. Netto is er nu nog 16 miljoen euro over voor ondernemers. Deze regeling staat overigens los van de regeling voor geleden schade, als bijvoorbeeld een pand onbruikbaar was geworden na de watersnood.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
7 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
9 uur geleden