Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regelgeving dwingt Heracles tot afscheid van doelman Brouwer

Regelgeving dwingt Heracles tot afscheid van doelman Brouwer

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat doelman Michael Brouwer ondanks zijn goede prestaties de afgelopen twee seizoenen vertrekken. De club zegt op de website dat de regelgeving een langer verblijf van de keeper, die al twaalf seizoenen in dienst is bij de Eredivisionist, in de weg staat. Het contract van Brouwer (31) loopt na komend seizoen af, maar hij mag nu al transfervrij vertrekken.

"Als je een speler na twaalf seizoenen bij dezelfde club een nieuw contract aanbiedt dan wordt dat automatisch een contract voor onbepaalde tijd", legt technisch directeur Nico-Jan Hoogma op de website uit. "Dat zou betekenen dat een speler zijn contract tussendoor op ieder moment in het seizoen kan opzeggen als er een mooie kans voorbijkomt. Dan zou de club op dat moment geen vervanger meer kunnen halen."

Heracles zegt het afgelopen seizoen in Fabian de Keijzer "geïnvesteerd" te hebben als vervanger. "Wij vinden Fabian kwalitatief gelijkwaardig en nog een jaar achter Michael op de bank zitten is geen wenselijke situatie." De club noemt het "vervelend" voor Brouwer. "Hij is de afgelopen jaren een uitstekende keeper voor ons geweest en is een echte clubman geworden. Maar met het oog op de toekomst moeten we deze lastige beslissing wel nemen", zegt Hoogma. "Michael mag op zoek naar een nieuwe uitdaging en totdat hij die heeft gevonden blijft hij uiteraard een volwaardig en gewaardeerd lid van onze selectie."

Meer uit Voetbal

UEFA roept op tot hervormingen binnen wereldvoetbalbond FIFA

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.

6 uur geleden
KNVB zegt vertrouwen in FIFA-voorzitter Infantino op

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.

7 uur geleden
Aziatische voetbalbond 'verwelkomt' terugtrekking FIFA-plan

KUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.

10 uur geleden
New York Post: FIFA staakt plan voor verkoop belang WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.

18 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan FC Twente in strijd om Supercup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.

22 uur geleden
Ajax contracteert transfervrije middenvelder Brandt (ex-Dortmund)

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.

22 uur geleden
Operationeel directeur FIFA uit kritiek op voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.

1 dag geleden