Regelgeving dwingt Heracles tot afscheid van doelman Brouwer
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat doelman Michael Brouwer ondanks zijn goede prestaties de afgelopen twee seizoenen vertrekken. De club zegt op de website dat de regelgeving een langer verblijf van de keeper, die al twaalf seizoenen in dienst is bij de Eredivisionist, in de weg staat. Het contract van Brouwer (31) loopt na komend seizoen af, maar hij mag nu al transfervrij vertrekken.
"Als je een speler na twaalf seizoenen bij dezelfde club een nieuw contract aanbiedt dan wordt dat automatisch een contract voor onbepaalde tijd", legt technisch directeur Nico-Jan Hoogma op de website uit. "Dat zou betekenen dat een speler zijn contract tussendoor op ieder moment in het seizoen kan opzeggen als er een mooie kans voorbijkomt. Dan zou de club op dat moment geen vervanger meer kunnen halen."
Heracles zegt het afgelopen seizoen in Fabian de Keijzer "geïnvesteerd" te hebben als vervanger. "Wij vinden Fabian kwalitatief gelijkwaardig en nog een jaar achter Michael op de bank zitten is geen wenselijke situatie." De club noemt het "vervelend" voor Brouwer. "Hij is de afgelopen jaren een uitstekende keeper voor ons geweest en is een echte clubman geworden. Maar met het oog op de toekomst moeten we deze lastige beslissing wel nemen", zegt Hoogma. "Michael mag op zoek naar een nieuwe uitdaging en totdat hij die heeft gevonden blijft hij uiteraard een volwaardig en gewaardeerd lid van onze selectie."
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Kaapverdië heeft voor een grote verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Spanje bij het debuut op het WK voetbal. In het Atlanta Stadium hielden de voetballers uit Kaapverdië, onder wie enkele in Rotterdam geboren spelers, de Europees kampioen op 0-0 en zorgden daarmee meteen voor het eerste WK-punt ooit.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Crystal Palace heeft Pierre Sage vastgelegd als nieuwe trainer. De 47-jarige Fransman tekent een contract voor drie jaar bij de winnaar van de Conference League. Hij is de opvolger van Oliver Glasner, die in januari al bekendmaakte dat hij Crystal Palace zou verlaten in de zomer.
2 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP) - De Portugese ploeg brengt veel tijd door op het strand om te wennen aan de warmte. Dat zei middenvelder Matheus Nunes als reactie op kritiek van Portugese media dat de spelers opvallend veel gebruik zouden maken van de strandfaciliteiten bij het trainingscomplex in Palm Beach Gardens (Florida). Portugal speelt woensdag zijn eerste wedstrijd op het WK tegen de Democratische Republiek Congo in Houston.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben zich na de training van maandag in Dallas vermaakt met hun familie, partners en kinderen. Nadat bondscoach Ronald Koeman klaar was met zijn oefensessie op de Southern Methodist University, renden de kinderen van de internationals het veld op om een balletje te trappen met hun vaders.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Nigel de Jong blijft ondanks het overlijden van zijn vader Jerry in het trainingskamp van het Nederlands elftal in de Verenigde Staten. "Na een langdurig ziekteproces en in nauw overleg met mijn familie heb ik ervoor gekozen om op dit moment bij het Nederlands elftal en staf in de Verenigde Staten te blijven", reageert de directeur topvoetbal van de KNVB. "Dat is een persoonlijke en zorgvuldige afweging geweest, waar ik op dit moment niet verder op wil ingaan. Ik vraag iedereen om de privacy van mij en mijn familie in deze moeilijke periode te respecteren."
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Het Nederlands elftal is een dag na het gelijkspel tegen Japan op het wereldkampioenschap (2-2) de voorbereiding op de ontmoeting met Zweden gestart. Bondscoach Ronald Koeman verscheen op het trainingsveld van de Southern Methodist University in Dallas met al zijn 26 selectiespelers. De familieleden, partners en kinderen van de spelers mochten de training op de tribune bijwonen.
4 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
5 uur geleden