Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Referendum over macht president Rusland uitgesteld wegens corona

Referendum over macht president Rusland uitgesteld wegens corona

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin moet langer wachten op een oordeel van het Russische volk over zijn streven nog langer aan de macht te blijven. Door de coronacrisis gaat het referendum van 22 april niet door.

Poetin maakte het uitstel zelf bekend in een televisietoespraak. Hij gaf nog geen nieuwe datum voor de raadpleging, waarin het volk zich kan uitspreken over de ingrijpende verandering van de grondwet.

De president kondigde verder een reeks maatregelen aan in de strijd tegen het coronavirus. Zo wordt er de komende week niet gewerkt. De toespraak volgt op een sterkste stijging van het aantal besmettingen in Rusland.

Afgelast

In de hoofdstad Moskou waren alle evenementen in de buitenlucht al afgelast. Ook bijvoorbeeld theaters en sportclubs zijn dicht. Vanaf donderdag moeten ruim 1,9 miljoen 65-plussers thuisblijven. De strijdkrachten kregen de opdracht zich goed voor te bereiden om eventueel mee te helpen bij de bestrijding van het virus.

Donderdag is het 20 jaar geleden dat Poetin tot president werd gekozen. Van 2008 tot 2012 was hij premier, om daarna opnieuw president te worden.

Meer uit Buitenland

Dodental in Spaanse exclave Ceuta verder opgelopen

CEUTA (ANP) - Bij de grootschalige toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta zijn zeker 43 mensen omgekomen, meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van de politie. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. De hulpdiensten zoeken nog naar eventuele verdere slachtoffers.

9 minuten geleden
Arrestatie in onderzoek naar geweld in circuit drugshandel

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Tilburg een 44-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding van twee ontvoeringen in het criminele circuit. De arrestatie vond plaats in het kader van een groot onderzoek naar internationale cocaïnehandel vanuit Zuid-Amerika. Vrijdag bepaalde de rechter-commissaris dat de man de komende twee weken in de cel blijft, zegt het Openbaar Ministerie.

15 minuten geleden
Migratiecommissaris Brunner: geen doorreis van Ceuta naar EU

BRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) is er geen sprake van migranten die vanuit de Spaanse exclave Ceuta doorreizen naar het Europese continent of andere EU-lidstaten. Dat meldt hij in een update over de situatie in Ceuta op X.

30 minuten geleden
Polen ontbiedt Russische ambassadeur om raketinslag

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de neergestorte raket in de nacht van woensdag op donderdag, meldt premier Donald Tusk op X. Hij zei al snel te vermoeden dat het ging om een Russische raket, maar dat is inmiddels bevestigd.

38 minuten geleden
20 jaar voor Britse uitvaartondernemer die lichamen achterhield

HULL (ANP/RTR) - Een Britse uitvaartondernemer heeft een celstraf van twintig jaar gekregen voor het achterhouden van lichamen. Hij vertelde families dat hun dierbaren begraven of gecremeerd waren, maar in werkelijkheid liet hij tientallen lichamen soms jarenlang liggen. Bovendien stal hij geld dat uitvaartgasten aan goede doelen wilden doneren.

1 uur geleden
Meer natuur afgebrand in EU sinds begin zomer vergeleken met 2025

DEN HAAG (ANP) - Sinds het begin van de zomer is in de Europese Unie meer natuur afgebrand dan in dezelfde periode van recordjaar 2025. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van wekelijkse cijfers van klimaatdienst Copernicus.

1 uur geleden
Al 25.000 migranten terug naar Marokko, schat Spaans ministerie

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Van de mogelijk 60.000 mensen die in korte tijd de Spaanse enclave Ceuta zijn binnengedrongen, zijn er vrijdag al 25.000 terug naar Marokko gegaan. Dit is een schatting van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De mensen gaan uit eigen beweging terug, aldus het ministerie. Volgens Spaanse media gaan er voortdurend mensen naar Marokko terug.

1 uur geleden