Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Referenda over inlijven bezet Oekraïne mogelijk in november

Referenda over inlijven bezet Oekraïne mogelijk in november

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De regeringspartij Verenigd Rusland heeft voorgesteld op 4 november referenda te houden in Oekraïense gebieden die door het Russische leger worden bezet, met als doel ze in te lijven. "Donetsk, Loehansk en vele andere Russische steden zullen eindelijk terugkeren naar hun thuishaven", aldus partijtopman Andrej Toertsjak.

"Het zou juist en symbolisch zijn" om de stemmingen te houden op 4 november, de Russische Dag van Nationale Eenheid" vindt de secretaris-generaal van de partij die achter president Vladimir Poetin staat. Die dag verenigt "ons allen in de ruimte van de Russische wereld", zegt hij op de website van de partij.

Na Toertsjaks oproep lieten de door Rusland aangestelde autoriteiten in de regio Cherson weten voorbereidingen te treffen voor een volksraadpleging. Rond die zuidelijke havenstad wordt hard gevochten, waarbij het Oekraïense leger af en toe succesjes boekt. In Melitopol, een stad in de zuidelijke regio Zaporizja, maakten de pro-Russische autoriteiten al in juni bekend een referendum over toetreding tot Rusland voor te bereiden.

De referenda stonden oorspronkelijk voor deze maand op het programma, maar werden uitgesteld omdat Russische troepen er nog niet in geslaagd zijn de volledige controle over de gebieden te krijgen. In 2014 annexeerde Rusland het Oekraïense schiereiland de Krim, nadat daar een referendum was georganiseerd over aansluiting. Dat wordt internationaal niet erkend.

Meer uit Buitenland

Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

1 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

3 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

3 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

5 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

5 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

9 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

9 uur geleden