Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reeks arrestaties voor diefstal bagage op luchthaven Tenerife

Reeks arrestaties voor diefstal bagage op luchthaven Tenerife

CHUCHURUMBACHE (ANP) - Op de luchthaven Tenerife Zuid zijn veertien medewerkers gearresteerd die worden verdacht van georganiseerde diefstal van spullen uit koffers of tassen van reizigers. De Guardia Civil heeft een grote operatie opgezet om de bende op rollen. Daarbij wordt nog onderzoek gedaan naar twintig andere medewerkers van het vliegveld.

De politie heeft naar eigen zeggen vooralsnog een buit met een waarde van in totaal 2 miljoen euro teruggevonden. De bende zou zich ook schuldig hebben gemaakt aan witwassen.

De politieactie begon toen veel reizigers aangifte deden van diefstal uit hun bagage. De gearresteerde luchthavenmedewerkers sloegen volgens de recherche doorgaans toe in het ruim van het vliegtuig. Daar openden ze bagage, stalen spullen en sloten ze de koffer of tas weer. De bagage werd tenslotte naar het luchthavengebouw gebracht.

Volgens de politie opereerde de bende professioneel en gestructureerd en had elk lid zijn speciale taken. Zo werd de te beroven vlucht geselecteerd, de diefstal "vakkundig" gepleegd, de buit verstopt en van het luchthaventerrein gesmokkeld. De gestolen waar werd vaak op internet verkocht en de opbrengst verdeeld.

Meer uit Buitenland

Hezbollah dreigt Libanese regering over gedwongen ontwapening

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.

24 minuten geleden
Lavrov bij aankomst Alaska: Rusland komt met duidelijk standpunt

ANCHORAGE (ANP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov heeft bij aankomst in Alaska gezegd dat zijn land de top met de Verenigde Staten ingaat met een "duidelijk en begrijpelijk" standpunt. Lavrov doet vrijdag mee aan het overleg tussen de delegaties van beide landen, na het een-op-eengesprek tussen de presidenten.

25 minuten geleden
Tientallen doden na noodweer in Indiaas Kasjmir

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer dat donderdag het Indiase deel van Kasjmir trof, heeft zeker zestig mensen het leven gekost. Een wolkbreuk veroorzaakte overstromingen en aardverschuivingen. Het aantal vermisten ligt volgens de autoriteiten boven de honderd.

37 minuten geleden
Betogers op de been tegen top Trump en Poetin in Anchorage

ANCHORAGE (ANP) - Betogers hebben in Anchorage gedemonstreerd tegen de topontmoeting van vrijdag van de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over een einde aan de oorlog in Oekraïne. Meer dan honderd betogers met onder meer Oekraïense vlaggen verzamelden zich donderdagavond volgens de Anchorage Daily News bij een kruispunt.

1 uur geleden
Japan eert oorlogsdoden bij omstreden tempel, 80 jaar na WOII

TOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Japanse minister en tienduizenden burgers hebben vrijdag een bezoek gebracht aan een omstreden tempel in Tokio, precies tachtig jaar na de overgave van Japan tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Yasukuni-tempel eert 2,5 miljoen oorlogsdoden, onder wie veroordeelde oorlogsmisdadigers.

1 uur geleden
Geen akkoord over internationaal plasticverdrag

GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.

3 uur geleden
Oekraïne-overleg Poetin en Trump iets vervroegd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vindt vrijdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (21.00 uur in Nederland) plaats in de Amerikaanse staat Alaska. Dat kondigde het Witte Huis aan. Eerder leek het overleg een half uur later te beginnen.

3 uur geleden