Reeks arrestaties bij protest tegen coronalockdowns in Londen
LONDEN (ANP) - De politie in Londen is slaags geraakt met betogers tegen de coronamaatregelen. Volgens de politie zijn zeker dertien van de duizenden demonstranten in het centrum van de stad gearresteerd op basis van de maatregelen die samenscholing verbieden. De politie was naar eigen zeggen verbaasd over het grote aantal betogers. Het epicentrum van het protest was Hyde Park waar demonstranten, onder wie de acteur Laurence Fox die ook in de Londense politiek ambities heeft, een protestmars richting het regeringscentrum verderop in de stad begonnen.
Later op de dag arresteerde de politie ook mensen die Hyde Park weigerden te verlaten. Betogers keerden zich tegen de beperkingen die bevolking worden opgelegd en die in hun ogen als middel veel erger zijn dan de kwaal. Betogers riepen op spandoeken om meer aandacht voor de gevolgen van de lockdowns voor bijvoorbeeld kinderen en jongeren en de eenzaamheid, depressies, faillissementen en zelfmoorden die de maatregelen zouden veroorzaken.
De politie had vrijdag gewaarschuwd dat samenscholingen niet zullen worden geduld. Het komt in de ogen van de betogers neer op een verbod te demonstreren tegen de beperkingen die de regering de bevolking oplegt en die strijdig zouden zijn met de grondrechten. Meer dan zestig leden van het Britse parlement hebben minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel daarom opgeroepen de coronamaatregelen te versoepelen om protest tegen het regeringsbeleid mogelijk te maken. Ze stellen dat het onacceptabel en in strijd met het recht is dat "mensen die willen demonstreren worden gecriminaliseerd". Ze willen dat voor betogingen uitzonderingen worden gemaakt op de strenge beperkingen die de bevolking uit naam van de volksgezondheid worden opgelegd.
Onder de huidige regels is samenscholen niet toegestaan. Een week geleden werden de coronamaatregelen door de agenten gebruikt om hardhandig betogers in een park in Londen te arresteren. Dat was tijdens een wake voor een begin deze maand in het zuiden van Londen vermoorde 33-jarige vrouw. Volgens activisten is een land waar protesteren niet is toegestaan geen democratie.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.
31 minuten geledenATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker elf mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram. Onder meer in hoofdstad Kyiv, de noordelijk gelegen stad Pryloeky en de regio Poltava vielen doden. Ook de nabijgelegen regio's Charkiv en Dnipropetrovsk waren doelwit. Tientallen mensen raakten gewond.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk schort het gebruik van flitsgranaten bij de massale scholierenprotesten op. De stap volgt nadat een 15-jarige scholier door een flitsgranaat van de politie een hand had verloren.
3 uur geledenKFAR AZA/GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische kibboets van Kfar Aza waar 64 inwoners zijn omgekomen en 18 werden ontvoerd bij een aanval van Hamas drie jaar geleden, heeft een herdenking plaatsgevonden. Zo'n 1221 mensen in Israël kwamen om toen Hamasstrijders een grootschalige aanval in het zuiden van Israël pleegden. Ze ontvoerden 251 gijzelaars naar Gaza, waarvan 44 al waren gedood tijdens de aanval.
4 uur geleden