Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reeks arrestaties bij protest tegen coronalockdowns in Londen

Reeks arrestaties bij protest tegen coronalockdowns in Londen

LONDEN (ANP) - De politie in Londen is slaags geraakt met betogers tegen de coronamaatregelen. Volgens de politie zijn zeker dertien van de duizenden demonstranten in het centrum van de stad gearresteerd op basis van de maatregelen die samenscholing verbieden. De politie was naar eigen zeggen verbaasd over het grote aantal betogers. Het epicentrum van het protest was Hyde Park waar demonstranten, onder wie de acteur Laurence Fox die ook in de Londense politiek ambities heeft, een protestmars richting het regeringscentrum verderop in de stad begonnen.

Later op de dag arresteerde de politie ook mensen die Hyde Park weigerden te verlaten. Betogers keerden zich tegen de beperkingen die bevolking worden opgelegd en die in hun ogen als middel veel erger zijn dan de kwaal. Betogers riepen op spandoeken om meer aandacht voor de gevolgen van de lockdowns voor bijvoorbeeld kinderen en jongeren en de eenzaamheid, depressies, faillissementen en zelfmoorden die de maatregelen zouden veroorzaken.

De politie had vrijdag gewaarschuwd dat samenscholingen niet zullen worden geduld. Het komt in de ogen van de betogers neer op een verbod te demonstreren tegen de beperkingen die de regering de bevolking oplegt en die strijdig zouden zijn met de grondrechten. Meer dan zestig leden van het Britse parlement hebben minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel daarom opgeroepen de coronamaatregelen te versoepelen om protest tegen het regeringsbeleid mogelijk te maken. Ze stellen dat het onacceptabel en in strijd met het recht is dat "mensen die willen demonstreren worden gecriminaliseerd". Ze willen dat voor betogingen uitzonderingen worden gemaakt op de strenge beperkingen die de bevolking uit naam van de volksgezondheid worden opgelegd.

Onder de huidige regels is samenscholen niet toegestaan. Een week geleden werden de coronamaatregelen door de agenten gebruikt om hardhandig betogers in een park in Londen te arresteren. Dat was tijdens een wake voor een begin deze maand in het zuiden van Londen vermoorde 33-jarige vrouw. Volgens activisten is een land waar protesteren niet is toegestaan geen democratie.

Meer uit Buitenland

Oekraïense minister roept Europa op vrede te herstellen

LUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.

1 uur geleden
Minderjarige schiet op rector en docent op school nabij Marseille

AUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.

1 uur geleden
Zweden en Estland willen bevroren Russische tegoeden vrijmaken

LUXEMBURG (ANP) - De bevroren Russische tegoeden moeten worden vrijgemaakt en worden ingezet voor hulp aan Oekraïne, vindt de Zweedse minister Maria Malmer Stenergard (Buitenlandse Zaken). Ook de Estse buitenlandminister Margus Tsahkna dringt daarop aan. Dat zeiden beide ministers maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Zelensky: weer lucht op sociale media na aanval datacenter Yandex

WARSCHAU/KYIV (ANP) - Met zijn aanvallen op Russische datacenters heeft Oekraïne ook gebruikers van sociale media een dienst bewezen, denkt president Volodymyr Zelensky. "Het werd plotseling gemakkelijker ademhalen op veel sociale media" met minder Russische bots, zei de Oekraïense leider maandag. "Veel mensen is dat opgevallen."

1 uur geleden
Pakistan pakt honderden leden van partij ex-premier Khan op

PESJAWAR (ANP/AFP) - De Pakistaanse autoriteiten hebben honderden leden van de partij van oud-premier Imran Khan opgepakt, melden anonieme politieambtenaren aan AFP. Het zou gaan om 278 leden van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) uit de noordelijke provincie Khyber Pakhtunkhwa, waar zondag de landelijke regering zondag de noodtoestand afkondigde.

2 uur geleden
Oekraïne wijst op Russische schendingen van Trumps energiebestand

WARSCHAU/KYIV (ANP) - Rusland heeft zich niet gehouden aan het 'energiebestand' dat de Amerikaanse president Trump zondag afkondigde, zegt Oekraïne. Het land heeft dat staakt-het-vuren voor aanvallen op energievoorzieningen volgens president Volodymyr Zelensky juist wel gerespecteerd.

2 uur geleden
EU-ministers eens over grootste toevoeging sancties tegen Russen

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag formeel ingestemd met de omvangrijkste uitbreiding van de EU-sanctielijst tegen mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op X bekendgemaakt.

2 uur geleden