Redmond helpt Feyenoord met eerste doelpunten naar achtste finale
MAASTRICHT (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste zestien clubs in het KNVB-bekertoernooi. De titelverdediger rekende in Limburg af met eerstedivisionist MVV Maastricht: 1-2. Zepiqueno Redmond maakte beide Rotterdamse doelpunten. De 18-jarige aanvaller had nog niet eerder gescoord voor het eerste elftal van Feyenoord.
Redmond opende in de derde minuut van dichtbij de score, na een lage voorzet vanaf links van David Hancko. Na een kwartier was de spits bijna opnieuw trefzeker, maar hij schoot de bal net naast. MVV kreeg daarna enkele goede kansen, maar Justin Bijlow redde goed op pogingen van Bryan Smeets, Camil Mmaee en Sven Braken. Feyenoorder Ibrahim Osman zag in de blessuretijd van de eerste helft een inzet worden gestopt door keeper Romain Matthys.
Feyenoord had na rust lange tijd meer controle. Op aangeven van Hwang In-beom zorgde Redmond, die wegdraaide bij zijn tegenstander, in de 56e minuut voor het tweede doelpunt: 0-2. Feyenoord leek de zege daarmee binnen te hebben, maar na een fout van Facundo González verkleinde Ilano Silva Timas de achterstand van MVV een kwartier voor tijd alsnog (1-2).
MVV was daarna een paar keer in de buurt van de gelijkmaker, maar tot een verlenging kwam het niet meer. Feyenoord kon zo wat krachten sparen voor de belangrijke uitwedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen koploper PSV. Feyenoord brengt de achterstand bij een zege terug tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
54 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
13 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
15 uur geleden