Redmond helpt Feyenoord met eerste doelpunten naar achtste finale
MAASTRICHT (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste zestien clubs in het KNVB-bekertoernooi. De titelverdediger rekende in Limburg af met eerstedivisionist MVV Maastricht: 1-2. Zepiqueno Redmond maakte beide Rotterdamse doelpunten. De 18-jarige aanvaller had nog niet eerder gescoord voor het eerste elftal van Feyenoord.
Redmond opende in de derde minuut van dichtbij de score, na een lage voorzet vanaf links van David Hancko. Na een kwartier was de spits bijna opnieuw trefzeker, maar hij schoot de bal net naast. MVV kreeg daarna enkele goede kansen, maar Justin Bijlow redde goed op pogingen van Bryan Smeets, Camil Mmaee en Sven Braken. Feyenoorder Ibrahim Osman zag in de blessuretijd van de eerste helft een inzet worden gestopt door keeper Romain Matthys.
Feyenoord had na rust lange tijd meer controle. Op aangeven van Hwang In-beom zorgde Redmond, die wegdraaide bij zijn tegenstander, in de 56e minuut voor het tweede doelpunt: 0-2. Feyenoord leek de zege daarmee binnen te hebben, maar na een fout van Facundo González verkleinde Ilano Silva Timas de achterstand van MVV een kwartier voor tijd alsnog (1-2).
MVV was daarna een paar keer in de buurt van de gelijkmaker, maar tot een verlenging kwam het niet meer. Feyenoord kon zo wat krachten sparen voor de belangrijke uitwedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen koploper PSV. Feyenoord brengt de achterstand bij een zege terug tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
6 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
9 uur geleden