Redmond helpt Feyenoord met eerste doelpunten naar achtste finale
MAASTRICHT (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste zestien clubs in het KNVB-bekertoernooi. De titelverdediger rekende in Limburg af met eerstedivisionist MVV Maastricht: 1-2. Zepiqueno Redmond maakte beide Rotterdamse doelpunten. De 18-jarige aanvaller had nog niet eerder gescoord voor het eerste elftal van Feyenoord.
Redmond opende in de derde minuut van dichtbij de score, na een lage voorzet vanaf links van David Hancko. Na een kwartier was de spits bijna opnieuw trefzeker, maar hij schoot de bal net naast. MVV kreeg daarna enkele goede kansen, maar Justin Bijlow redde goed op pogingen van Bryan Smeets, Camil Mmaee en Sven Braken. Feyenoorder Ibrahim Osman zag in de blessuretijd van de eerste helft een inzet worden gestopt door keeper Romain Matthys.
Feyenoord had na rust lange tijd meer controle. Op aangeven van Hwang In-beom zorgde Redmond, die wegdraaide bij zijn tegenstander, in de 56e minuut voor het tweede doelpunt: 0-2. Feyenoord leek de zege daarmee binnen te hebben, maar na een fout van Facundo González verkleinde Ilano Silva Timas de achterstand van MVV een kwartier voor tijd alsnog (1-2).
MVV was daarna een paar keer in de buurt van de gelijkmaker, maar tot een verlenging kwam het niet meer. Feyenoord kon zo wat krachten sparen voor de belangrijke uitwedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen koploper PSV. Feyenoord brengt de achterstand bij een zege terug tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
18 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
21 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden