Redmond helpt Feyenoord met eerste doelpunten naar achtste finale
MAASTRICHT (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste zestien clubs in het KNVB-bekertoernooi. De titelverdediger rekende in Limburg af met eerstedivisionist MVV Maastricht: 1-2. Zepiqueno Redmond maakte beide Rotterdamse doelpunten. De 18-jarige aanvaller had nog niet eerder gescoord voor het eerste elftal van Feyenoord.
Redmond opende in de derde minuut van dichtbij de score, na een lage voorzet vanaf links van David Hancko. Na een kwartier was de spits bijna opnieuw trefzeker, maar hij schoot de bal net naast. MVV kreeg daarna enkele goede kansen, maar Justin Bijlow redde goed op pogingen van Bryan Smeets, Camil Mmaee en Sven Braken. Feyenoorder Ibrahim Osman zag in de blessuretijd van de eerste helft een inzet worden gestopt door keeper Romain Matthys.
Feyenoord had na rust lange tijd meer controle. Op aangeven van Hwang In-beom zorgde Redmond, die wegdraaide bij zijn tegenstander, in de 56e minuut voor het tweede doelpunt: 0-2. Feyenoord leek de zege daarmee binnen te hebben, maar na een fout van Facundo González verkleinde Ilano Silva Timas de achterstand van MVV een kwartier voor tijd alsnog (1-2).
MVV was daarna een paar keer in de buurt van de gelijkmaker, maar tot een verlenging kwam het niet meer. Feyenoord kon zo wat krachten sparen voor de belangrijke uitwedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen koploper PSV. Feyenoord brengt de achterstand bij een zege terug tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
55 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden