Redmond helpt Feyenoord met eerste doelpunten naar achtste finale
MAASTRICHT (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste zestien clubs in het KNVB-bekertoernooi. De titelverdediger rekende in Limburg af met eerstedivisionist MVV Maastricht: 1-2. Zepiqueno Redmond maakte beide Rotterdamse doelpunten. De 18-jarige aanvaller had nog niet eerder gescoord voor het eerste elftal van Feyenoord.
Redmond opende in de derde minuut van dichtbij de score, na een lage voorzet vanaf links van David Hancko. Na een kwartier was de spits bijna opnieuw trefzeker, maar hij schoot de bal net naast. MVV kreeg daarna enkele goede kansen, maar Justin Bijlow redde goed op pogingen van Bryan Smeets, Camil Mmaee en Sven Braken. Feyenoorder Ibrahim Osman zag in de blessuretijd van de eerste helft een inzet worden gestopt door keeper Romain Matthys.
Feyenoord had na rust lange tijd meer controle. Op aangeven van Hwang In-beom zorgde Redmond, die wegdraaide bij zijn tegenstander, in de 56e minuut voor het tweede doelpunt: 0-2. Feyenoord leek de zege daarmee binnen te hebben, maar na een fout van Facundo González verkleinde Ilano Silva Timas de achterstand van MVV een kwartier voor tijd alsnog (1-2).
MVV was daarna een paar keer in de buurt van de gelijkmaker, maar tot een verlenging kwam het niet meer. Feyenoord kon zo wat krachten sparen voor de belangrijke uitwedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen koploper PSV. Feyenoord brengt de achterstand bij een zege terug tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
19 uur geleden