Reders cruiseschepen mijden Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Toeristen van zeecruises kwamen het afgelopen jaar veel minder naar Amsterdam. Volgens de laatste cijfers van de haven daalde het aantal bezoekers aan de hoofdstad dat per cruiseschip arriveerde tot 294.000 van 450.000 een jaar eerder. Het aantal zeecruiseschepen daalde naar 117, van 180 in 2018.
Het slinkende aantal toeristen heeft volgens de haven alles te maken met de onlangs ingevoerde toeristenbelasting. Cruisepassagiers die een tussenstop in Amsterdam maken, moeten sinds begin vorig jaar 8 euro per persoon betalen. Een aantal reders kiest daarom liever voor bijvoorbeeld IJmuiden. Het aantal cruiseschepen daar verdubbelde in 2019 tot 62.
De Amsterdamse haven boekte vorig jaar overigens wel een overslagrecord van 86,3 miljoen ton. De stijging van 6 procent komt voornamelijk door extra overslag van energieproducten zoals kolen die bijvoorbeeld naar Azië of het Zwarte Zeegebied werden verscheept. De overslag van olieproducten nam daarnaast toe door gunstige omstandigheden op de markt voor benzine.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
9 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
11 uur geleden