Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rederij schrapt diensten naar eilanden om krappe vaargeulen

Rederij schrapt diensten naar eilanden om krappe vaargeulen

DELFZIJL (ANP) - De veerdienst Wagenborg schrapt voor de rest van dit jaar een flink aantal afvaarten naar Ameland en Schiermonnikoog, bevestigt directeur Ger van Langen donderdag berichtgeving door de Leeuwarder Courant. De reden daarvoor is dat de vaargeulen niet meer breed en diep genoeg zijn en schepen elkaar om die reden niet goed meer kunnen passeren.

Dat kan gevaar opleveren, aldus Van Langen. "We willen heel graag varen en niets liever dan onze opdracht vervullen. Maar onder deze omstandigheden is dat niet veilig voor passagiers en bemanning."

Hij wijst op een incident met een van de schepen uit de vloot op 4 mei, die toen in botsing kwam met de rand van de zandplaat binnen de vaargeul. Ook het dodelijke ongeval bij Terschelling, in oktober vorig jaar, toont de kwetsbaarheid van schepen in het Waddengebied. Toen kwam een snelboot van rederij Doeksen in aanvaring met een watertaxi.

Grote impact

Besloten is om schepen niet meer langs elkaar te laten varen in de vaargeulen, wat betekent dat honderden afvaarten worden geschrapt. In absolute zin niet een heel hoog aantal op het totaal, aldus Van Langen, maar omdat de annuleringen vallen in het hoogseizoen is de impact groot. "Dit is heel erg voor Ameland. Het heeft niet alleen invloed op het toerisme in de regio maar ook op de samenleving. Iedereen wordt beperkt in zijn of haar beweging, dat is verschrikkelijk."

Van Langen zegt dat het Rijk moet zorgen voor goede vaarwegen. De veerdienstexploitant is in overleg hierover met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Afgelopen februari riep de rederij het ministerie ook al op de verbinding van het vasteland en terug voor de komende jaren veilig te stellen. Toen werden ook al veerdiensten geschrapt.

Meer uit Binnenland

Amerikaanse vlaggen hangen uit bij Huis ter Duin in Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - Voor Huis ter Duin in Noordwijk wapperen dinsdagochtend onder meer acht Amerikaanse vlaggen en een NAVO-vlag. Vermoedelijk slapen president Donald Trump en zijn staf en beveiliging in het hotel vanwege de NAVO-top. In het dorp is het nog rustig.

17 minuten geleden
Kabinet trekt 175 miljoen uit voor Oekraïne, vooral voor drones

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 175 miljoen euro extra uit voor de steun aan Oekraïne, maakte demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dinsdag bekend op de eerste dag van de NAVO-top. Daarvan gaat 80 miljoen euro naar de aanschaf van nieuwe drones. De rest van het geld is bedoeld voor honderd radarsystemen die drones ontdekken en voor onbemande voertuigen die gewonden van de frontlinie wegvoeren.

18 minuten geleden
Tieman: treinstoring maakt thuiswerken belangrijker tijdens top

DEN HAAG (ANP) - Dat er naast de wegafsluitingen voor de NAVO-top nu ook problemen op het spoor zijn, maakt het alleen maar belangrijker om thuis te werken. Dat zegt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) in een verklaring. De BBB-minister vindt de storing door een brand in kabels bij Schiphol "erg vervelend voor reizigers".

18 minuten geleden
Tot avond geen treinen vanuit Utrecht en Amsterdam naar Schiphol

UTRECHT (ANP) - Naar verwachting rijden tot zeker 18.00 uur geen treinen van en naar Schiphol vanaf Utrecht en Amsterdam, meldt een woordvoerder van NS. Eerder was de prognose dat het treinverkeer rond 12.15 uur weer zou worden opgestart.

1 uur geleden
Van Amsterdam en Utrecht hele ochtend geen treinen naar Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport door een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels, meldt een woordvoerder van ProRail. Dit duurt naar verwachting tot 12.15 uur. Eerder was dit ook het geval vanuit Rotterdam, Den Haag en Leiden, maar daar wordt het treinverkeer richting de luchthaven vanaf 08.15 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van NS.

2 uur geleden
Ook metro tussen Den Haag en Rotterdam rijdt niet

ROTTERDAM (ANP) - Ook de metrolijn E tussen Den Haag en Rotterdam rijdt dinsdagochtend niet in beide richtingen vanwege spanningsproblemen. Dat meldt vervoerder RET. Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport vanwege een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels.

3 uur geleden
Oekraïens regeringsvliegtuig geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een toestel van de Oekraïense regering geland. De Airbus A319 landde rond 23.20 uur op de Polderbaan van de luchthaven.

3 uur geleden