Rederij schrapt diensten naar eilanden om krappe vaargeulen
DELFZIJL (ANP) - De veerdienst Wagenborg schrapt voor de rest van dit jaar een flink aantal afvaarten naar Ameland en Schiermonnikoog, bevestigt directeur Ger van Langen donderdag berichtgeving door de Leeuwarder Courant. De reden daarvoor is dat de vaargeulen niet meer breed en diep genoeg zijn en schepen elkaar om die reden niet goed meer kunnen passeren.
Dat kan gevaar opleveren, aldus Van Langen. "We willen heel graag varen en niets liever dan onze opdracht vervullen. Maar onder deze omstandigheden is dat niet veilig voor passagiers en bemanning."
Hij wijst op een incident met een van de schepen uit de vloot op 4 mei, die toen in botsing kwam met de rand van de zandplaat binnen de vaargeul. Ook het dodelijke ongeval bij Terschelling, in oktober vorig jaar, toont de kwetsbaarheid van schepen in het Waddengebied. Toen kwam een snelboot van rederij Doeksen in aanvaring met een watertaxi.
Grote impact
Besloten is om schepen niet meer langs elkaar te laten varen in de vaargeulen, wat betekent dat honderden afvaarten worden geschrapt. In absolute zin niet een heel hoog aantal op het totaal, aldus Van Langen, maar omdat de annuleringen vallen in het hoogseizoen is de impact groot. "Dit is heel erg voor Ameland. Het heeft niet alleen invloed op het toerisme in de regio maar ook op de samenleving. Iedereen wordt beperkt in zijn of haar beweging, dat is verschrikkelijk."
Van Langen zegt dat het Rijk moet zorgen voor goede vaarwegen. De veerdienstexploitant is in overleg hierover met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Afgelopen februari riep de rederij het ministerie ook al op de verbinding van het vasteland en terug voor de komende jaren veilig te stellen. Toen werden ook al veerdiensten geschrapt.
Meer uit Binnenland
EDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
12 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
14 uur geleden