Rederij schrapt diensten naar eilanden om krappe vaargeulen
DELFZIJL (ANP) - De veerdienst Wagenborg schrapt voor de rest van dit jaar een flink aantal afvaarten naar Ameland en Schiermonnikoog, bevestigt directeur Ger van Langen donderdag berichtgeving door de Leeuwarder Courant. De reden daarvoor is dat de vaargeulen niet meer breed en diep genoeg zijn en schepen elkaar om die reden niet goed meer kunnen passeren.
Dat kan gevaar opleveren, aldus Van Langen. "We willen heel graag varen en niets liever dan onze opdracht vervullen. Maar onder deze omstandigheden is dat niet veilig voor passagiers en bemanning."
Hij wijst op een incident met een van de schepen uit de vloot op 4 mei, die toen in botsing kwam met de rand van de zandplaat binnen de vaargeul. Ook het dodelijke ongeval bij Terschelling, in oktober vorig jaar, toont de kwetsbaarheid van schepen in het Waddengebied. Toen kwam een snelboot van rederij Doeksen in aanvaring met een watertaxi.
Grote impact
Besloten is om schepen niet meer langs elkaar te laten varen in de vaargeulen, wat betekent dat honderden afvaarten worden geschrapt. In absolute zin niet een heel hoog aantal op het totaal, aldus Van Langen, maar omdat de annuleringen vallen in het hoogseizoen is de impact groot. "Dit is heel erg voor Ameland. Het heeft niet alleen invloed op het toerisme in de regio maar ook op de samenleving. Iedereen wordt beperkt in zijn of haar beweging, dat is verschrikkelijk."
Van Langen zegt dat het Rijk moet zorgen voor goede vaarwegen. De veerdienstexploitant is in overleg hierover met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Afgelopen februari riep de rederij het ministerie ook al op de verbinding van het vasteland en terug voor de komende jaren veilig te stellen. Toen werden ook al veerdiensten geschrapt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
2 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
4 uur geleden