Rederij P&O Ferries ontslaat mensen en houdt veerboten aan kade
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veerbootmaatschappij P&O Ferries vaart de komende dagen niet vanwege financiële problemen. Het bedrijf, dat normaal ook van de Rotterdamse haven naar Hull vaart, ontslaat met onmiddellijke ingang 800 medewerkers. Andere maatschappijen, waaronder Stena Line, proberen de vrachtwagens die hierdoor niet over kunnen varen zoveel mogelijk over te nemen en een plek te geven op een van hun schepen.
Rond de situatie is nog veel onduidelijk. Naast de honderden directe ontslagen Bij P&O zijn er ook nog 2200 andere personeelsleden die wel in dienst kunnen blijven, mits er een oplossing wordt gevonden. P&O zegt de 800 zeevarenden extra te compenseren omdat er geen opzegtermijn in acht is genomen.
Stena Line laat weten dat er momenteel even veel meer vraag is naar zijn afvaarten. Met zes afvaarten per dag vanuit het Rotterdamse havengebied moet het volgens een woordvoerder wel lukken om veel vracht over te nemen. Maar sommige Stena-schepen zaten al vol. Als alternatief kunnen truckers ook kiezen voor branchegenoot DFDS die vanuit IJmuiden naar Newcastle vaart. Een andere optie is om naar het Franse Calais te gaan en daar een trein of ferry te nemen naar de overkant.
Coronapandemie
Door reisbeperkingen vanwege de coronapandemie heeft P&O financieel zware jaren achter de rug. Daar komen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne bovenop. P&O stelt dat vorig jaar een verlies van 100 miljoen pond werd geleden, omgerekend zo'n 119 miljoen euro. Dat verlies werd weliswaar opgevangen door moederbedrijf DP World, maar de rederij laat weten dat de huidige situatie niet houdbaar is. DP World uit Dubai kocht P&O Ferries in 2019. De veerboten van het bedrijf varen jaarlijks ruim 30.000 keer.
Eerder werd in verschillende Britse media gemeld dat P&O Ferries honderden zeevarenden zou willen ontslaan om hen te vervangen door buitenlands personeel. De regering van het Verenigd Koninkrijk zei al geschrokken te zijn van de mediaberichten. Het ministerie van Transport wilde daarom snel in gesprek met P&O Ferries. Als P&O zou wegvallen heeft dat niet alleen gevolgen voor de handel tussen Groot-Brittannië en het Europese vasteland. Ook bijvoorbeeld in de Ierse Zee moeten nu voor veel vrachtvaarten tijdelijk alternatieven worden gevonden.
Brancheorganisatie voor de transport TLN laat weten de situatie in de gaten te houden. Een woordvoerder zegt nog geen signalen te hebben ontvangen van grote problemen bij zijn achterban, maar hij wijst erop dat het nieuws nog vers is.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
42 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
8 uur geleden