Rederij P&O Ferries ontslaat mensen en houdt veerboten aan kade
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veerbootmaatschappij P&O Ferries vaart de komende dagen niet vanwege financiële problemen. Het bedrijf, dat normaal ook van de Rotterdamse haven naar Hull vaart, ontslaat met onmiddellijke ingang 800 medewerkers. Andere maatschappijen, waaronder Stena Line, proberen de vrachtwagens die hierdoor niet over kunnen varen zoveel mogelijk over te nemen en een plek te geven op een van hun schepen.
Rond de situatie is nog veel onduidelijk. Naast de honderden directe ontslagen Bij P&O zijn er ook nog 2200 andere personeelsleden die wel in dienst kunnen blijven, mits er een oplossing wordt gevonden. P&O zegt de 800 zeevarenden extra te compenseren omdat er geen opzegtermijn in acht is genomen.
Stena Line laat weten dat er momenteel even veel meer vraag is naar zijn afvaarten. Met zes afvaarten per dag vanuit het Rotterdamse havengebied moet het volgens een woordvoerder wel lukken om veel vracht over te nemen. Maar sommige Stena-schepen zaten al vol. Als alternatief kunnen truckers ook kiezen voor branchegenoot DFDS die vanuit IJmuiden naar Newcastle vaart. Een andere optie is om naar het Franse Calais te gaan en daar een trein of ferry te nemen naar de overkant.
Coronapandemie
Door reisbeperkingen vanwege de coronapandemie heeft P&O financieel zware jaren achter de rug. Daar komen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne bovenop. P&O stelt dat vorig jaar een verlies van 100 miljoen pond werd geleden, omgerekend zo'n 119 miljoen euro. Dat verlies werd weliswaar opgevangen door moederbedrijf DP World, maar de rederij laat weten dat de huidige situatie niet houdbaar is. DP World uit Dubai kocht P&O Ferries in 2019. De veerboten van het bedrijf varen jaarlijks ruim 30.000 keer.
Eerder werd in verschillende Britse media gemeld dat P&O Ferries honderden zeevarenden zou willen ontslaan om hen te vervangen door buitenlands personeel. De regering van het Verenigd Koninkrijk zei al geschrokken te zijn van de mediaberichten. Het ministerie van Transport wilde daarom snel in gesprek met P&O Ferries. Als P&O zou wegvallen heeft dat niet alleen gevolgen voor de handel tussen Groot-Brittannië en het Europese vasteland. Ook bijvoorbeeld in de Ierse Zee moeten nu voor veel vrachtvaarten tijdelijk alternatieven worden gevonden.
Brancheorganisatie voor de transport TLN laat weten de situatie in de gaten te houden. Een woordvoerder zegt nog geen signalen te hebben ontvangen van grote problemen bij zijn achterban, maar hij wijst erop dat het nieuws nog vers is.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
7 uur geleden