Rederij Maersk tracht achterstand door stormen in te halen
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense rederij A.P. Møller - Maersk probeert de achterstand in het scheepvaartvervoer die is ontstaan door de recente stormen in te halen. Volgens Maersk, een van de grootste containervervoerders ter wereld, werden de activiteiten in zijn haventerminals in Noord-Europa drie dagen opgeschort vanwege de barre weersomstandigheden in het gebied.
De schepen van de rederij en de bemanningen zijn ongedeerd gebleven tijdens de stormen in de dagen van 17 tot 20 februari, zei Peter Drake, de baas van het Noord-Europese netwerk van Maersk. Wel sloegen door de harde wind 26 lege containers van het door Maersk gecharterde schip Marcos V overboord. Het schip was onderweg van het Duitse Bremerhaven naar Rotterdam.
Het slechte weer veroorzaakte volgens het bedrijf "verdere verstoringen in de terminals" en leidde tot een achterstand van schepen die wachten om aan te meren. "De komende dagen ligt de focus op het inhalen van vertragingen en het verkorten van de wachttijd in de toch al onder druk staande Noord-Europese havens", aldus Maersk.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
10 uur geleden