Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rederij Hapag-Lloyd verwacht minder vertragingen vrachtvervoer

Rederij Hapag-Lloyd verwacht minder vertragingen vrachtvervoer

HAMBURG (ANP/DPA) - Hapag-Lloyd, de grootste rederij van Duitsland, verwacht tegen het einde van het jaar veel minder vertragingen in het zeetransport van vrachtcontainers. Het beslissende punt zal komen wanneer werknemers die momenteel niet aan het werk zijn vanwege het coronavirus, terugkeren naar de terminals, zei topman Rolf Habben Jansen.

De topman verklaarde voorzichtig optimistisch te zijn dat de verspreiding van de omikrovariant van het coronavirus in zowel de Verenigde Staten als Europa in het tweede kwartaal zal afnemen. Hierdoor verwacht hij vanaf het derde kwartaal "aanzienlijke stappen vooruit".

Ook denkt de scheepvaartbaas dat de momenteel extreem hoge vrachttarieven weer zullen gaan dalen, maar nog niet naar het niveau van vóór de coronapandemie. Daarvoor zijn volgens hem de brandstofprijzen en de kosten van het laden en lossen op de terminals te hoog opgelopen.

Door het sterke economische herstel van de coronacrisis en de grote vraag naar consumentengoederen is de behoefte aan zeecontainers sterk toegenomen, terwijl het aanbod beperkt is. De tarieven voor het verschepen van goederen zijn daardoor geëxplodeerd. Rederijen als Hapag-Lloyd profiteren daar flink van.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

8 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

9 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

10 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

12 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

12 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

13 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

13 uur geleden