Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rederij Hapag-Lloyd verwacht minder vertragingen vrachtvervoer

Rederij Hapag-Lloyd verwacht minder vertragingen vrachtvervoer

HAMBURG (ANP/DPA) - Hapag-Lloyd, de grootste rederij van Duitsland, verwacht tegen het einde van het jaar veel minder vertragingen in het zeetransport van vrachtcontainers. Het beslissende punt zal komen wanneer werknemers die momenteel niet aan het werk zijn vanwege het coronavirus, terugkeren naar de terminals, zei topman Rolf Habben Jansen.

De topman verklaarde voorzichtig optimistisch te zijn dat de verspreiding van de omikrovariant van het coronavirus in zowel de Verenigde Staten als Europa in het tweede kwartaal zal afnemen. Hierdoor verwacht hij vanaf het derde kwartaal "aanzienlijke stappen vooruit".

Ook denkt de scheepvaartbaas dat de momenteel extreem hoge vrachttarieven weer zullen gaan dalen, maar nog niet naar het niveau van vóór de coronapandemie. Daarvoor zijn volgens hem de brandstofprijzen en de kosten van het laden en lossen op de terminals te hoog opgelopen.

Door het sterke economische herstel van de coronacrisis en de grote vraag naar consumentengoederen is de behoefte aan zeecontainers sterk toegenomen, terwijl het aanbod beperkt is. De tarieven voor het verschepen van goederen zijn daardoor geëxplodeerd. Rederijen als Hapag-Lloyd profiteren daar flink van.

Meer uit Financieel

Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

52 minuten geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

2 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

12 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

13 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

15 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

17 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

17 uur geleden