Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Redelijk rustig in winkelstraten Eindhoven en Maastricht

Redelijk rustig in winkelstraten Eindhoven en Maastricht

MAASTRICHT/EINDHOVEN (ANP) - De drukte in de winkelcentra van Maastricht en Eindhoven viel zaterdag mee. Ook in het anders drukke Designer Outlet Center in Roermond was het erg rustig, blijkt uit een rondgang.

Maastricht had eenrichtingverkeer ingesteld in de drukste winkelstraat, de Kleine Staat in het stadscentrum. Maar in de loop van de middag werd die maatregel weer opgeheven. "Mensen gedragen zich goed", liet een woordvoerster weten. "Zondag starten we wel weer met het instellen van deze eenrichtingsmaatregel."

Ook in het centrum van Eindhoven was het de hele dag relatief rustig. De gemeente had maatregelen voorbereid, maar die hoefden niet te worden uitgevoerd, zei een woordvoerder daar. "Het is absoluut niet druk", zei hij.

Relatief rustig

In het DOC in Roermond bleef het bij enkele anders drukbezochte winkels relatief rustig. Er stonden niet zoals een week geleden rijen wachtende mensen. Ook de mondkapjesplicht werd er volgens de woordvoerder van de gemeente goed nageleefd.

Het beeld van de winkelcentra in de drie steden verschilt volledig van dat een week geleden, toen met name Belgische kooptoeristen een enorme drukte veroorzaakten. Burgemeester Annemarie Penn van Maastricht sprak eerder deze week al de verwachting uit dat de drukte door Belgen zou afnemen, omdat de winkels in het buurland sinds dinsdag weer open zijn. De niet-essentiële winkels waren in België voordien gesloten om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Meer uit Binnenland

Diverse supermarkten waarschuwen voor ongare kippendijspiesjes

DEN HAAG (ANP) - Diverse supermarkten waarschuwen voor kipdijspiesjes. In de verpakking van 100 gram zitten mogelijk onvoldoende gegaarde kipdijspiesjes en deze zijn daarom niet geschikt voor directe consumptie. "Eet het product niet", adviseert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

1 uur geleden
Den Bosch: het is aan boeren zelf om niet op de snelweg te rijden

DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."

6 uur geleden
A59 naar Den Bosch weer open na urenlange afsluiting door ongeval

DEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.

6 uur geleden
Jetten: we moeten na droge zomer onze lessen trekken over water

ZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.

6 uur geleden
Boerenprotest Zeeland voorbij, actievoerders op weg naar huis

ZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.

6 uur geleden
Zeldzame zeer hete augustusdag gemeten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.

7 uur geleden
Data van 5000 mensen gelekt in UMC Utrecht, geen medische info

UTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.

7 uur geleden