Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Reddit deed vrijdag een stap terug op de aandelenbeurzen in New York na een dag eerder nog een enorme koerssprong te hebben gemaakt bij het beursdebuut van het socialemediaplatform. Verder stonden ook post- en pakketbezorger FedEx en sportartikelenconcern Nike in de belangstelling op Wall Street na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Reddit verloor bijna 9 procent. Donderdag steeg de koers van het socialemediaplatform nog ruim 48 procent. De beursgang van het in San Francisco gevestigde Reddit was de eerste van een groot socialemediabedrijf sinds die van Pinterest in 2019.

De algemene stemming onder beleggers in New York was voorzichtig, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. De Dow-Jonesindex daalde 0,8 procent tot 39.475,90 punten en de brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5234,18 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.428,82 punten.

FedEx

FedEx werd 7,4 procent hoger gezet. Het bedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen en het schrappen van banen. Ook gaat FedEx aandeelhouders belonen door voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Nike ging 7 procent omlaag. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet, maar zag de winst dalen. Ook waarschuwde het sportmerk voor een omzetdaling in de eerste helft van het nieuwe boekjaar.

Branchegenoot Lululemon Athletica, die ook met cijfers kwam, kelderde bijna 16 procent. Het bedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal door een afnemende groei in Noord-Amerika.

Tesla

Tesla verloor 1,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek in Shanghai teruggeschroefd door de tegenvallende vraag naar auto's in China en de hevige concurrentie op de grootste automarkt ter wereld.

De euro was 1,0807 dollar waard, vrijwel onveranderd vergeleken met het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 80,81 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 85,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

7 minuten geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

2 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

3 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

5 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

5 uur geleden
Veel consumenten hebben moeite met vergelijken energiecontracten

DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.

7 uur geleden
Eurogroep-voorzitter Donohoe vertrekt naar Wereldbank

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.

7 uur geleden