Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Reddit deed vrijdag een stap terug op de aandelenbeurzen in New York na een dag eerder nog een enorme koerssprong te hebben gemaakt bij het beursdebuut van het socialemediaplatform. Verder stonden ook post- en pakketbezorger FedEx en sportartikelenconcern Nike in de belangstelling op Wall Street na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Reddit verloor bijna 9 procent. Donderdag steeg de koers van het socialemediaplatform nog ruim 48 procent. De beursgang van het in San Francisco gevestigde Reddit was de eerste van een groot socialemediabedrijf sinds die van Pinterest in 2019.

De algemene stemming onder beleggers in New York was voorzichtig, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. De Dow-Jonesindex daalde 0,8 procent tot 39.475,90 punten en de brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5234,18 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.428,82 punten.

FedEx

FedEx werd 7,4 procent hoger gezet. Het bedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen en het schrappen van banen. Ook gaat FedEx aandeelhouders belonen door voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Nike ging 7 procent omlaag. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet, maar zag de winst dalen. Ook waarschuwde het sportmerk voor een omzetdaling in de eerste helft van het nieuwe boekjaar.

Branchegenoot Lululemon Athletica, die ook met cijfers kwam, kelderde bijna 16 procent. Het bedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal door een afnemende groei in Noord-Amerika.

Tesla

Tesla verloor 1,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek in Shanghai teruggeschroefd door de tegenvallende vraag naar auto's in China en de hevige concurrentie op de grootste automarkt ter wereld.

De euro was 1,0807 dollar waard, vrijwel onveranderd vergeleken met het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 80,81 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 85,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

2 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

3 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

5 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

7 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

8 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

9 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

10 uur geleden