Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Reddit deed vrijdag een stap terug op de aandelenbeurzen in New York na een dag eerder nog een enorme koerssprong te hebben gemaakt bij het beursdebuut van het socialemediaplatform. Verder stonden ook post- en pakketbezorger FedEx en sportartikelenconcern Nike in de belangstelling op Wall Street na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Reddit verloor bijna 9 procent. Donderdag steeg de koers van het socialemediaplatform nog ruim 48 procent. De beursgang van het in San Francisco gevestigde Reddit was de eerste van een groot socialemediabedrijf sinds die van Pinterest in 2019.

De algemene stemming onder beleggers in New York was voorzichtig, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. De Dow-Jonesindex daalde 0,8 procent tot 39.475,90 punten en de brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5234,18 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.428,82 punten.

FedEx

FedEx werd 7,4 procent hoger gezet. Het bedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen en het schrappen van banen. Ook gaat FedEx aandeelhouders belonen door voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Nike ging 7 procent omlaag. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet, maar zag de winst dalen. Ook waarschuwde het sportmerk voor een omzetdaling in de eerste helft van het nieuwe boekjaar.

Branchegenoot Lululemon Athletica, die ook met cijfers kwam, kelderde bijna 16 procent. Het bedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal door een afnemende groei in Noord-Amerika.

Tesla

Tesla verloor 1,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek in Shanghai teruggeschroefd door de tegenvallende vraag naar auto's in China en de hevige concurrentie op de grootste automarkt ter wereld.

De euro was 1,0807 dollar waard, vrijwel onveranderd vergeleken met het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 80,81 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 85,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

7 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

9 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

10 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

10 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

11 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

13 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

14 uur geleden