Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

Reddit doet stap terug op Wall Street na koerssprong dag eerder

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Reddit deed vrijdag een stap terug op de aandelenbeurzen in New York na een dag eerder nog een enorme koerssprong te hebben gemaakt bij het beursdebuut van het socialemediaplatform. Verder stonden ook post- en pakketbezorger FedEx en sportartikelenconcern Nike in de belangstelling op Wall Street na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Reddit verloor bijna 9 procent. Donderdag steeg de koers van het socialemediaplatform nog ruim 48 procent. De beursgang van het in San Francisco gevestigde Reddit was de eerste van een groot socialemediabedrijf sinds die van Pinterest in 2019.

De algemene stemming onder beleggers in New York was voorzichtig, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. De Dow-Jonesindex daalde 0,8 procent tot 39.475,90 punten en de brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5234,18 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.428,82 punten.

FedEx

FedEx werd 7,4 procent hoger gezet. Het bedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen en het schrappen van banen. Ook gaat FedEx aandeelhouders belonen door voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Nike ging 7 procent omlaag. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet, maar zag de winst dalen. Ook waarschuwde het sportmerk voor een omzetdaling in de eerste helft van het nieuwe boekjaar.

Branchegenoot Lululemon Athletica, die ook met cijfers kwam, kelderde bijna 16 procent. Het bedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor het huidige kwartaal door een afnemende groei in Noord-Amerika.

Tesla

Tesla verloor 1,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek in Shanghai teruggeschroefd door de tegenvallende vraag naar auto's in China en de hevige concurrentie op de grootste automarkt ter wereld.

De euro was 1,0807 dollar waard, vrijwel onveranderd vergeleken met het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 80,81 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 85,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

15 minuten geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

23 minuten geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

25 minuten geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

1 uur geleden
Chinese economie vertraagt verder door zwakke winkelverkopen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.

1 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

3 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

5 uur geleden