Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddit-belegger bezorgt American Airlines koerssprong

Reddit-belegger bezorgt American Airlines koerssprong

NEW YORK (ANP) - Particuliere beleggers die zich op onlineplatform Reddit verenigen om speculanten op koersverliezen een hak te zetten, drukten donderdag een duidelijke stempel op het koersverloop op Wall Street. Dit keer schaarden kleine beleggers zich massaal achter luchtvaartmaatschappij American Airlines, dat daardoor in de eerste handelsminuten bijna 30 procent omhoogschoot.

Winkelketen GameStop, waar Reddit-beleggers eerder deze week voor een uitzonderlijke waardestijgingen zorgden, steeg 2 procent. Het aandeel van de door vele professionele beleggers ten dode opgeschreven gameketen is nu ruim het achtvoudige waard van de prijs van afgelopen vrijdag.

Beleggers verwerkten verder weer een stroom aan nieuwe kwartaalcijfers, waaronder die van drie grote techbedrijven. Apple behaalde voor het eerst in zijn geschiedenis een omzet van 100 miljard dollar in één kwartaal, geholpen door goede verkopen van zijn nieuwe iPhone met 5G-functies. Het aandeel verloor desondanks 1,8 procent.

Facebook

Facebook won 4,4 procent. Het socialmediabedrijf voerde dankzij toegenomen advertentie-inkomsten de opbrengsten met 22 procent op, maar waarschuwde voor strengere privacyregels voor zijn app binnen het besturingssysteem van Apple.

De maker van elektrische auto's Tesla verloor 4 procent, ondanks de eerste jaarwinst die het bedrijf van Elon Musk kon presenteren. Analisten hadden op een hogere winstgevendheid gerekend en de productiedoelstellingen voor 2021 zouden te vaag zijn gebleven.

Economische groei

Techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 13.394 punten. De Dow-Jonesindex ging 1,2 procent omhoog tot 30.678 punten en de brede S&P 500 steeg 1,2 procent tot 3.795 punten. Daarmee toonden de graadmeters iets van herstel na de fikse verliezen op woensdag, toen zorgen over het economisch herstel de kop opstaken na opmerkingen van Fed-preses Jerome Powell.

De economische groei van de Verenigde Staten in het vierde kwartaal bedroeg, op geannualiseerde basis, 4 procent. Dat was min of meer in lijn met de verwachtingen, terwijl de wekelijkse steunaanvragen veel lager waren dan in doorsnee werd verwacht.

Meer uit Financieel

Marvell neemt Lumentum over in deal van 115 miljard dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.

18 minuten geleden
Vakbond roept op tot grote staking Duitse metaalelektroindustrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.

34 minuten geleden
Ook koelkasten en vriezers van IKEA-filiaal in België getroffen

BERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.

38 minuten geleden
Fiscus wacht nog op aflossing 1,9 miljard euro aan coronaschulden

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.

41 minuten geleden
PostNL verhoogt postzegelprijs verder naar 1,52 euro

DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.

1 uur geleden
Schiphol: minder geluidshinder in 2027 door stillere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.

1 uur geleden
Koelingsproblemen in supermarkten spelen in meer Europese landen

DUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.

1 uur geleden