Reddingswerkers zoeken overlevenden na aardbeving Afghanistan
KABUL (ANP/DPA) - Reddingswerkers zijn druk bezig met het zoeken naar overlevenden na de aardbeving met een kracht van 6.1 in Afghanistan, waarbij zeker duizend mensen om het leven kwamen en 1500 mensen gewond raakten. Donderdag zijn hulpverleners ook begonnen met het graven van massagraven.
De verwachting is dat het aantal doden nog verder oploopt de komende dagen, omdat nog niet iedereen is gevonden. Zeker 1800 huizen zijn verwoest. De reddingswerkzaamheden worden bemoeilijkt omdat de meeste schade in moeilijk begaanbaar bergachtig gebied is.
"De aardbeving in Afghanistan treft een land waar ongeveer 20 miljoen mensen al niet meer wisten hoe ze iedere dag te eten zouden krijgen", aldus de directeur van de Duitse hulporganisatie Welthungerhilfe. Sinds de Taliban het land heroverden in 2021 zijn veel sancties opgelegd tegen Afghanistan, waardoor er een groot voedseltekort is. "De lokale autoriteiten hebben al gezegd dat buitenlandse hulp welkom is." De Afghaanse overheid kan dit moeilijk alleen doen, volgens de organisatie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
1 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
3 uur geleden