Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingswerkers zoeken door naar helikopter Iraanse president

Reddingswerkers zoeken door naar helikopter Iraanse president

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de eerdere melding dat de neergestorte helikopter met aan boord de Iraanse president Ebrahim Raisi was gevonden, gaat de zoektocht verder. Eerder meldde de Iraanse staatstelevisie dat ten minste één passagier en één bemanningslid in contact waren geweest met reddingswerkers. Er was ook gemeld dat de helikopter was gevonden, hoewel de Iraanse Rode Halve Maan dit ontkende.

De helikopter met aan boord naast Raisi, ook minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian en zeven anderen stortte zondag neer toen deze in zware mist bergachtig terrein doorkruiste, vertelde een Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Reddingswerkers hadden moeite de plaats van het incident te bereiken. Het ongeluk gebeurde op de terugweg van een bezoek aan de grens met Azerbeidzjan. Volgens de functionaris zijn de levens van de ingezetenen "in gevaar". En: "We zijn nog hoopvol, maar de informatie afkomstig van de crashlocatie is zeer zorgwekkend."

Iraanse staatsmedia berichten dat slecht weer de oorzaak van de crash was en de reddingswerkzaamheden bemoeilijkt. "Het is donker en het begint te regenen, maar de zoektocht gaat door. Reddingsteams hebben het gebied bereikt. Maar door de regen is er modder ontstaan, wat de zoektocht bemoeilijkt", aldus de staatstelevisie.

Verschillende landen, waaronder Azerbeidzjan, Irak, Qatar, Rusland en Turkije hebben hulp aangeboden bij de reddingsacties. Er zouden al veertig reddingsteams naar de helikopter op zoek zijn.

Meer uit Buitenland

Rutte: NAVO-landen moeten Groenland samen beschermen

ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. De VS hebben de afgelopen tijd meermaals gedreigd het eiland van NAVO-bondgenoot Denemarken af te pakken om het beter te beschermen.

12 minuten geleden
Eurocommissaris Defensie: inname Groenland door VS is einde NAVO

SALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.

17 minuten geleden
EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

59 minuten geleden
Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

1 uur geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

1 uur geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

1 uur geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

2 uur geleden