Reddingswerkers USAR terug in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR is maandag teruggekeerd van de operatie in Beiroet, die woensdag begon. Het team is aan het begin van de avond geland op vliegbasis Eindhoven. "We zijn weer op Nederlandse bodem", aldus een woordvoerder.
Er blijven twee personen in Beiroet achter om te helpen met de logistiek van het materieel. Woensdag vertrekt naar verwachting het vrachtvliegtuig vanuit Libanon met alle apparatuur. In totaal waren er 63 Nederlandse reddingswerkers en 8 zoekhonden actief.
USAR hielp na de zware explosie van afgelopen dinsdag met de zoektocht naar slachtoffers onder het puin, ondersteuning bij de Nederlandse ambassade en het controleren van gebouwen op instortingsgevaar. Het team heeft geen slachtoffers gevonden, maar kon wel uitsluiten dat er iemand onder het puin lag.
Het team kijkt tevreden terug op de operatie. "De mensen daar waren erg blij dat we er waren en konden helpen, dat geeft toch veel voldoening tijdens je werk. Daarnaast waren we erg onder de indruk dat alle teamleden zo snel paraat waren. Er waren zorgmedewerkers die tijdens het toppunt van de coronacrisis aan het bed stonden, en alsnog van hun vakantie terugkwamen om te helpen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
16 uur geleden