Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingswerkers USAR terug in Nederland

Reddingswerkers USAR terug in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR is maandag teruggekeerd van de operatie in Beiroet, die woensdag begon. Het team is aan het begin van de avond geland op vliegbasis Eindhoven. "We zijn weer op Nederlandse bodem", aldus een woordvoerder.

Er blijven twee personen in Beiroet achter om te helpen met de logistiek van het materieel. Woensdag vertrekt naar verwachting het vrachtvliegtuig vanuit Libanon met alle apparatuur. In totaal waren er 63 Nederlandse reddingswerkers en 8 zoekhonden actief.

USAR hielp na de zware explosie van afgelopen dinsdag met de zoektocht naar slachtoffers onder het puin, ondersteuning bij de Nederlandse ambassade en het controleren van gebouwen op instortingsgevaar. Het team heeft geen slachtoffers gevonden, maar kon wel uitsluiten dat er iemand onder het puin lag.

Het team kijkt tevreden terug op de operatie. "De mensen daar waren erg blij dat we er waren en konden helpen, dat geeft toch veel voldoening tijdens je werk. Daarnaast waren we erg onder de indruk dat alle teamleden zo snel paraat waren. Er waren zorgmedewerkers die tijdens het toppunt van de coronacrisis aan het bed stonden, en alsnog van hun vakantie terugkwamen om te helpen."

Meer uit Binnenland

ANWB kreeg in zomer 15 procent meer medische hulpvragen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale heeft dit jaar tijdens "een druk zomerseizoen" 15 procent meer medische hulpvragen gekregen vanuit het buitenland ten opzichte van vorig jaar. Vaak voorkomende medische hulpvragen gingen over buikklachten, letsel na een ongeval, oorontstekingen en andere infecties. "Die stijging zagen we terug in vrijwel alle populaire vakantielanden," zegt Victor Geskes, directeur van de ANWB Alarmcentrale. "Een duidelijke oorzaak is niet aan te wijzen, maar de aanhoudende hitte in delen van Europa kan daarbij zeker een rol hebben gespeeld."

23 minuten geleden
Vakbonden staken ondanks verzachten bezuiniging sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De geplande acties en stakingen van de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid gaan door. Dat laten FNV en CNV weten. Het minderheidskabinet heeft de miljardenbezuiniging grotendeels uit de boeken gehaald, bevestigden Haagse bronnen aan het ANP na een bericht van RTL Nieuws. Maar dat is voor de vakbonden onvoldoende. "Aan ons ultimatum is niet voldaan. Daarom gaan we door met onze acties. We zien dat het kabinet beweegt, en dat laat zien dat actievoeren zin heeft", zegt FNV-voorzitter Hans Spekman.

30 minuten geleden
Aanhoudingen op A73 en A76 na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij politieacties aan het einde van de ochtend op de snelwegen A73 en A76 zijn diverse aanhoudingen verricht. Die aanhoudingen houden verband met het lopende onderzoek naar de schietpartij in Overasselt, meldt de politie. Om hoeveel aanhoudingen het gaat, deelt de politie nog niet.

1 uur geleden
Van Weel over schietpartij Overasselt: dit tolereren we niet

DEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.

2 uur geleden
Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

3 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

4 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

4 uur geleden