Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Reddingswerkers in Syrië doorzoeken na de val van het Assad-regime een gevangenis die bekendstaat om ernstige mensenrechtenschendingen. De Witte Helmen kijken of daar nog mensen vastzitten.

Het regime van de verdreven Bashar al Assad runde beruchte gevangenissen waar dissidenten werden opgesloten. Hulpgroep Witte Helmen zoekt nu in de Saydnaya-gevangenis naar verborgen deuren of kelders waar zich nog gevangenen kunnen bevinden.

Een 65-jarige vrouw die haar broer zoekt en ook naar de gevangenis was gegaan, sprak tegenover persbureau AFP het vermoeden uit dat ondergronds nog mensen vastzitten. "Er zijn drie of vier ondergrondse verdiepingen", zei ze. "Ze zeggen dat de deuren niet open gaan omdat ze niet de juiste codes hebben."

Ook vanuit het buitenland wordt gezocht naar informatie over gevangenen. De Amerikaanse autoriteiten proberen meer te weten te komen over de journalist Austin Tice, die ongeveer twaalf jaar geleden verdween in Syrië. De VS denken dat hij mogelijk in een gevangenis zit.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

3 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

3 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

5 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

6 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

7 uur geleden