Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Reddingswerkers in Syrië doorzoeken na de val van het Assad-regime een gevangenis die bekendstaat om ernstige mensenrechtenschendingen. De Witte Helmen kijken of daar nog mensen vastzitten.

Het regime van de verdreven Bashar al Assad runde beruchte gevangenissen waar dissidenten werden opgesloten. Hulpgroep Witte Helmen zoekt nu in de Saydnaya-gevangenis naar verborgen deuren of kelders waar zich nog gevangenen kunnen bevinden.

Een 65-jarige vrouw die haar broer zoekt en ook naar de gevangenis was gegaan, sprak tegenover persbureau AFP het vermoeden uit dat ondergronds nog mensen vastzitten. "Er zijn drie of vier ondergrondse verdiepingen", zei ze. "Ze zeggen dat de deuren niet open gaan omdat ze niet de juiste codes hebben."

Ook vanuit het buitenland wordt gezocht naar informatie over gevangenen. De Amerikaanse autoriteiten proberen meer te weten te komen over de journalist Austin Tice, die ongeveer twaalf jaar geleden verdween in Syrië. De VS denken dat hij mogelijk in een gevangenis zit.

Meer uit Buitenland

Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

1 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

2 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

5 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

5 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

5 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

6 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

11 uur geleden