Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

Reddingswerkers doorzoeken gevangenis Assad-regime

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Reddingswerkers in Syrië doorzoeken na de val van het Assad-regime een gevangenis die bekendstaat om ernstige mensenrechtenschendingen. De Witte Helmen kijken of daar nog mensen vastzitten.

Het regime van de verdreven Bashar al Assad runde beruchte gevangenissen waar dissidenten werden opgesloten. Hulpgroep Witte Helmen zoekt nu in de Saydnaya-gevangenis naar verborgen deuren of kelders waar zich nog gevangenen kunnen bevinden.

Een 65-jarige vrouw die haar broer zoekt en ook naar de gevangenis was gegaan, sprak tegenover persbureau AFP het vermoeden uit dat ondergronds nog mensen vastzitten. "Er zijn drie of vier ondergrondse verdiepingen", zei ze. "Ze zeggen dat de deuren niet open gaan omdat ze niet de juiste codes hebben."

Ook vanuit het buitenland wordt gezocht naar informatie over gevangenen. De Amerikaanse autoriteiten proberen meer te weten te komen over de journalist Austin Tice, die ongeveer twaalf jaar geleden verdween in Syrië. De VS denken dat hij mogelijk in een gevangenis zit.

Meer uit Buitenland

Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

14 minuten geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

29 minuten geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

1 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

4 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

4 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

6 uur geleden