Reddingswerkers Beiroet: geen teken van leven meer
BEIROET (ANP) - Het Chileense zoekteam dat aan het werk is in de puinhopen van Beiroet heeft geen overlevenden meer gevonden in een ingestort gebouw. En er is ook geen teken van leven meer, meldde Francisco Lermanda, die de leiding heeft over het team dat nu drie dagen aan het zoeken is.
Geavanceerde apparatuur detecteerde eerder deze week een teken van leven in een oud pand dat is ingestort door de verwoestende explosie van een maand geleden in de haven van Beiroet. Ook een speurhond sloeg aan, maar een zoekactie leverde tot nog toe niets op. Lermanda zegt nu dat er niemand nog levend onder het puin ligt.
Zaterdagavond meldde hij aan journalisten dat er twee reddingswerkers naar binnen zijn gegaan en dat 95 procent van het gebouw is doorzocht. Ook liet hij weten dat vrijdag nog een nieuw teken van leven werd waargenomen, maar dat ze er vervolgens achterkwamen dat dat signaal door hun eigen reddingswerkers werd veroorzaakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
4 minuten geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners telt. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
1 uur geleden