Reddingswerkers aan de slag in Meerssen
MEERSSEN (ANP) - Reddingswerkers van de Nationale Reddingsvloot (NRV) zijn vrijdagochtend actief in de gemeente Meerssen, in het Limburgse Heuvelland. Zo'n elf eenheden helpen daar met het verkennen van de omgeving en het evacueren van mensen.
De NRV is een samenwerking tussen het ministerie van Justitie en Veiligheid, het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV), de veiligheidsregio’s, Brandweer Nederland en Reddingsbrigade Nederland. De vloot wordt ingezet bij grote overstromingen in Nederland. "In Meerssen gebeurt van alles en daar gaan ze nu aan de slag. Het water komt daar tot hun middel", aldus een woordvoerder van de Reddingsbrigade. Ook zijn er nog zestien eenheden in Luik in België aan het helpen. "Hulp is daar sinds donderdagavond aan de gang."
Donderdag waren de reddingswerkers vooral bezig in Valkenburg, in samenwerking met het leger. Mensen werden met trekkers, aanhangers en legerwagens uit hun huizen gehaald en naar het droge gebracht.
Woning verlaten
Inwoners van Westbroek en Oostbroek in Geulle (gemeente Meerssen) wordt vrijdagochtend dringend verzocht hun woning te verlaten. Momenteel stijgt de waterstand van de Geul en dreigt het gebied onder water te lopen. De gemeente Meerssen besloot in de nacht van donderdag op vrijdag ook al een deel van haar inwoners te evacueren. Toen ging het om het gebied ten noorden van de Geul en ten oosten van het Julianakanaal. Doordat het water in de Maas bleef stijgen, kon de Geul niet daarin afwateren.
De gemeente vraagt mensen in het betrokken gebied onderdak te zoeken bij vrienden of familie. Voor wie dat niet kan, wordt opvang geregeld in een gemeenschapshuis. Volgens de gemeente is er geen reden tot paniek en is er voldoende tijd om te vertrekken. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio liet op L1, die als calamiteitenzender fungeert, weten dat er ongeveer 2300 mensen in het te evacueren gebied wonen.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
6 uur geleden