Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsschip Sea-Watch 4 begint zijn eerste missie bij Libië

Reddingsschip Sea-Watch 4 begint zijn eerste missie bij Libië

BURRANIA (ANP/DPA) - Het nieuwe reddingsschip Sea-Watch 4 is zaterdag de haven van Burriana in Spanje uitgevaren. Daarmee hervatten de bemanningsleden de reddingsoperaties van Sea Watch, met behulp van Artsen Zonder Grenzen, op de Middellandse Zee.

Het schip dat onder de Duitse vlag vaart, gaat vanaf Spanje naar de Libische kust. Volgens de activisten is de Sea-Watch 4 momenteel het enige reddingsschip dat in gebruik is op de Middellandse Zee. Drie andere schepen zijn al weken lang aan de ketting gelegd door de Italiaanse en Spaanse autoriteiten vanwege veiligheidsgebreken.

De organisatie pikt sinds 2015 migranten uit zee op en is volgens haar eigen informatie betrokken geweest bij de redding van meer dan 37.000 mensen.

In januari heeft de vereniging United4Rescue het mogelijk gemaakt om de Sea-Watch 4 aan te schaffen. De alliantie brengt naar eigen zeggen meer dan 550 grote en kleine organisaties, initiatieven, bedrijven, verenigingen en stichtingen samen. Daartoe horen onder meer de Duitse Vakbondsfederatie (DGB), World Vision Duitsland en de Coördinatieraad van moslims en de Evangelische Kerk in Duitsland (EKD).

Meer uit Buitenland

Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

17 minuten geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

54 minuten geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

1 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

1 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

1 uur geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

1 uur geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

1 uur geleden