Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsschip Sea-Watch 4 begint zijn eerste missie bij Libië

Reddingsschip Sea-Watch 4 begint zijn eerste missie bij Libië

BURRANIA (ANP/DPA) - Het nieuwe reddingsschip Sea-Watch 4 is zaterdag de haven van Burriana in Spanje uitgevaren. Daarmee hervatten de bemanningsleden de reddingsoperaties van Sea Watch, met behulp van Artsen Zonder Grenzen, op de Middellandse Zee.

Het schip dat onder de Duitse vlag vaart, gaat vanaf Spanje naar de Libische kust. Volgens de activisten is de Sea-Watch 4 momenteel het enige reddingsschip dat in gebruik is op de Middellandse Zee. Drie andere schepen zijn al weken lang aan de ketting gelegd door de Italiaanse en Spaanse autoriteiten vanwege veiligheidsgebreken.

De organisatie pikt sinds 2015 migranten uit zee op en is volgens haar eigen informatie betrokken geweest bij de redding van meer dan 37.000 mensen.

In januari heeft de vereniging United4Rescue het mogelijk gemaakt om de Sea-Watch 4 aan te schaffen. De alliantie brengt naar eigen zeggen meer dan 550 grote en kleine organisaties, initiatieven, bedrijven, verenigingen en stichtingen samen. Daartoe horen onder meer de Duitse Vakbondsfederatie (DGB), World Vision Duitsland en de Coördinatieraad van moslims en de Evangelische Kerk in Duitsland (EKD).

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

1 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

2 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

3 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

3 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

4 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

5 uur geleden