Reddingsschip Sea-Watch 4 begint zijn eerste missie bij Libië
BURRANIA (ANP/DPA) - Het nieuwe reddingsschip Sea-Watch 4 is zaterdag de haven van Burriana in Spanje uitgevaren. Daarmee hervatten de bemanningsleden de reddingsoperaties van Sea Watch, met behulp van Artsen Zonder Grenzen, op de Middellandse Zee.
Het schip dat onder de Duitse vlag vaart, gaat vanaf Spanje naar de Libische kust. Volgens de activisten is de Sea-Watch 4 momenteel het enige reddingsschip dat in gebruik is op de Middellandse Zee. Drie andere schepen zijn al weken lang aan de ketting gelegd door de Italiaanse en Spaanse autoriteiten vanwege veiligheidsgebreken.
De organisatie pikt sinds 2015 migranten uit zee op en is volgens haar eigen informatie betrokken geweest bij de redding van meer dan 37.000 mensen.
In januari heeft de vereniging United4Rescue het mogelijk gemaakt om de Sea-Watch 4 aan te schaffen. De alliantie brengt naar eigen zeggen meer dan 550 grote en kleine organisaties, initiatieven, bedrijven, verenigingen en stichtingen samen. Daartoe horen onder meer de Duitse Vakbondsfederatie (DGB), World Vision Duitsland en de Coördinatieraad van moslims en de Evangelische Kerk in Duitsland (EKD).
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
10 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
12 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
13 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
14 uur geleden