Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsschip Alan Kurdi onderweg naar Spanje

Reddingsschip Alan Kurdi onderweg naar Spanje

ROME (ANP) - Het reddingsschip Alan Kurdi is in de nacht van donderdag op vrijdag vanuit Italië vertrokken naar Spanje. Dat meldt de Italiaanse kustwacht. Het schip werd sinds begin mei vastgehouden in Italië, omdat er technische mankementen waren geconstateerd.

De kustwacht meldt dat de laatste mankementen in Spanje worden verholpen. In mei mocht het schip de haven van Palermo niet meer verlaten, omdat dat niet veilig werd geacht door de autoriteiten.

"We zijn vrij, maar niet vrij van problemen", aldus de voorzitter van de reddingsorganisatie Sea Watch, van wie het schip is. "Ze hebben gedreigd ons weer aan de ketting te leggen." Voorzitter Gordon Isler zegt dat het schip in juli sowieso al een onderhoudsbeurt zou krijgen. Nu gebeurt dat dus een maand eerder.

Meer uit Buitenland

Maatschappij El Al annuleert repatriëringsvluchten Israëliërs

DUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.

34 minuten geleden
Franse regio schat schade onderwijsdemonstraties op 25 miljoen

LYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.

1 uur geleden
VS sturen meer marineschepen naar Midden-Oosten

SAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.

1 uur geleden
Russische luchtaanvallen treffen opnieuw belangrijke brug Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.

2 uur geleden
Ethiopië verklaart Egyptische diplomaat tot persona non grata

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.

8 uur geleden
Zware explosies gehoord in hoofdstad Jemen

SANAA (ANP/AFP) - In de Jemenitische hoofdstad Sanaa, die in handen is van de pro-Iraanse Houthi's, zijn donderdagavond laat harde explosies te horen geweest, meldt een correspondent van AFP. Beelden van het persbureau toonden grote rookpluimen boven de stad.

8 uur geleden
Krant: regering-Trump gebruikte grensgeld voor spotjes

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.

11 uur geleden