Reddingsoperaties in overstromingsgebied Centraal-Griekenland
ATHENE (ANP/AFP/BELGA/DPA/RTR) - De Griekse autoriteiten voeren reddingsoperaties uit in de door overstromingen getroffen centrale regio Thessalië. Op sommige plekken staat het water tot wel twee meter hoog. De autoriteiten waarschuwen ook voor aardverschuivingen. Er zijn ten minste nog 64 mensen gestrand in verschillende dorpen rond de Centraal-Griekse plaats Karditsa. Zeker zes mensen worden nog vermist. Vier mensen kwamen tot nu toe om het leven.
De snelweg tussen de hoofdstad Athene en het noordelijke Thessaloniki, de tweede stad van Griekenland, is sinds woensdagavond gesloten vanwege het noodweer. Over een afstand van zo'n 200 kilometer kan de belangrijkste snelweg van het land niet worden gebruikt. Ook andere wegen zijn onbegaanbaar en afgesloten door de Griekse politie. Spoorwegmaatschappij Hellenic Train maakt op X, voorheen Twitter, melding van veel uitgevallen treindiensten vanwege het noodweer.
Ook de hoofdstad Athene werd getroffen door het noodweer. Straten stonden onder water en verschillende metrostations moesten worden gesloten. De situatie in de hoofdstad lijkt inmiddels weer langzaam te verbeteren.
Recordhoeveelheid regen
In Griekenland woedt storm Daniel de afgelopen dagen hevig. Er valt een recordhoeveelheid regen met overstromingen als gevolg. Verwacht wordt dat de weersituatie donderdagavond beter wordt.
Ook andere Zuid-Europese landen zijn getroffen door het noodweer. In Bulgarije vielen vier doden, in Turkije is het dodental opgelopen tot zeker acht.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.
9 uur geledenDIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.
10 uur geledenPIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
13 uur geleden