Reddingsoperatie voor witte dolfijn in de Seine van start
PARIJS (ANP/AFP) - Franse hulpverleners zijn dinsdagavond begonnen aan de reddingsoperatie voor de witte dolfijn die de rivier de Seine in is gezwommen. Bij de operatie zijn zo'n tachtig personen betrokken, onder wie duikers van de brandweer, dierenartsen en agenten.
Het is de bedoeling dat de beloega wordt gevangen in een soort hangmat om hem naar een voertuig te hijsen. Via de weg zal het vermagerde dier uiteindelijk naar zee worden gereden, nadat het hem zelf niet is gelukt een weg naar open water te vinden.
De witte dolfijn werd vorige week dinsdag voor het eerst gespot. Donderdag bevond het dier zich in de buurt van Vernon, op meer dan 100 kilometer van de kust, waar hulpverleners het gedurende enkele uren konden waarnemen voordat de beloega uit het oog werd verloren. Sinds vrijdag zit de beloega vast bij een sluis in Saint-Pierre-La-Garenne.
Normaal komen dergelijke walvisachtigen voor in koude wateren, maar soms verschijnen ze zuidelijker. Witte dolfijnen kunnen tot 5 meter lang worden.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz komen vrijdag bijeen. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
10 uur geleden