Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsoperatie Marokkaanse kleuter nadert doel

Reddingsoperatie Marokkaanse kleuter nadert doel

TAMOROT (ANP) - Reddingswerkers die zich in het noorden van Marokko een weg graven naar een kleuter die in een smalle diepe put gevallen is, naderen volgens plaatselijke media hun doel. De put zelf is te smal voor een reddingsoperatie en daarom is ernaast een enorm gat van 28 meter diep gegraven. De reddingswerkers willen vrijdag een horizontale gang naar de put graven. Het is inmiddels de vierde dag van de reddingsoperatie bij het plaatsje Tamorot, 200 kilometer ten noordoosten van Rabat.

Het is niet zeker of het 5-jarige jongetje Rayan nog in leven is. Hij viel dinsdagmiddag in de lege waterput die naar schatting 32 meter diep is. Het land wacht gespannen op de afronding van de operatie. Artsen staan klaar om de jongen indien nodig te behandelen. De Marokkaanse regering zei mee te leven met de ouders.

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

7 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

12 uur geleden
NAVO stuurt nieuwe beschermingsmissie naar oostflank

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen. "We verwachten spoedig ook meer van anderen."

12 uur geleden
Algemene Vergadering VN steunt stappen naar tweestatenoplossing

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.

12 uur geleden
'Volledige steun VS' na Russische drones, zegt Poolse minister

WARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.

12 uur geleden
Verdachte moord Kirk beschreef kogelhuls: 'hé fascisten, vangen!'

OREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.

13 uur geleden
Ambassade Israël: uitsluiting songfestival teken van moreel falen

DEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".

13 uur geleden