Reddingsoperatie kleuter Rayan lijkt slotfase te hebben bereikt
RABAT (ANP/AFP/RTR/DPA) - Reddingswerkers zijn zaterdag verwikkeld in een race tegen de klok om de kleuter Rayan te bereiken. Die zit al dagen vast in een diepe put. De hulpverleners zijn volgens sommige Marokkaanse media minder dan 2,5 meter van de jongen verwijderd.
De 5-jarige Rayan zit sinds dinsdag vast op zo'n 32 meter diepte. Hij viel toen in de put in de noordelijke provincie Chefchaouen. Reddingswerkers werken rond de klok om de kleuter te ontzetten. Ze hebben een enorm gat gegraven naast de put en maken nu een tunnel naar de plek waar hij vastzit.
De slotfase van de reddingsoperatie verloopt traag, omdat wordt gevreesd voor instorting. Ook waren reddingswerkers tijdens het graven naar verluidt gestuit op een rotsblok, met vertraging tot gevolg. Ze kunnen niet afdalen via de schacht waar Rayan doorheen viel, omdat die te smal is.
Toestand van Rayan
Over de toestand van Rayan bestaat onduidelijkheid. Marokkaanse media hadden bericht dat het afgelopen week lukte om zuurstof en water bij de kleuter te krijgen. Er is ook geprobeerd om hem van voedsel te voorzien, maar het is onduidelijk of hij iets heeft gegeten.
Het is onduidelijk hoe het nu met hem gaat. In de omgeving hebben zich honderden bezorgde omwonenden verzameld. Een familielid van de jongen zei tegen persbureau Reuters dat de familie afgelopen week besefte wat Rayan was overkomen doordat het kind na zijn val begon te huilen. Daarna lieten ze een een telefoon met geactiveerd licht en camera in de put zakken. "Hij huilde: haal me eruit", vertelde de man.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
5 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
6 uur geleden