Reddingsoperatie in het Kanaal na gekapseisde migrantenboot
PARIJS (ANP/RTR) - Een grote zoek- en reddingsoperatie is gestart in het Kanaal tussen het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk nadat een boot met migranten was gekapseisd, meldde de Franse tv-zender France 3 dinsdag. De lokale Franse krant La Voix du Nord bericht over minstens tien doden.
Eerder meldde de Franse kustwacht dat meer dan vijftig mensen uit het water waren gehaald en dat zeker tien slachtoffers in kritieke toestand verkeerden. De reddingsoperatie vindt plaats voor de kust van de gemeente Le Portel in het noordwesten van Frankrijk.
Duizenden migranten kwamen dit jaar vanuit Frankrijk met boten in Engeland aan. De Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Keir Starmer zeiden eerder dat ze nauwer willen samenwerken om illegale migratie en smokkelroutes tegen te gaan.
Het Kanaal is een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld met sterke stromingen die de oversteek van migranten in vaak kleine bootjes gevaarlijk maken. In augustus nog werden twee mensen dood gevonden nadat een boot met migranten in de problemen was gekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".
56 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker twee doden zijn gevallen. Zes anderen raakten gewond.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ed Miliband, heeft scherpe kritiek geuit op de Israëlische beslissing van deze week om te starten met de aanbesteding voor het E1-nederzettingsproject. Miliband heeft daarop de Israëlische ambassadeur ontboden.
58 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Australië ontbiedt de Israëlische ambassadeur nadat Israël zei geen verder onderzoek te gaan doen naar de dood van zeven hulpverleners van World Central Kitchen in Gaza. Onder hen was een Australiër.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben uitspraken van de extremistische Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir over het doden van Palestijnen veroordeeld. Eerder deden ook Frankrijk en Duitsland dat al. Een woordvoerder van de VN noemde de uitspraken afschuwelijk, schandalig, ontmenselijkend en gevaarlijk.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-chirurg Joël Le Scouarnec wordt verdacht van nog meer kindermisbruik. Hij kreeg vorig jaar twintig jaar gevangenisstraf voor de aanranding en verkrachting van 299 patiënten, vooral kinderen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later dit jaar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te ontmoeten. Eerder berichtten Amerikaanse media al over de wens daartoe van Trump, nadat de Verenigde Staten militaire oefeningen met Zuid-Korea plotseling flink terugschaalden.
8 uur geleden