Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsbrigades redden vorig jaar meer dan driehonderd levens

Reddingsbrigades redden vorig jaar meer dan driehonderd levens

IJMUIDEN (ANP) - Reddingsbrigades hebben vorig jaar 323 mensen gered uit een levensbedreigende situatie. Dat zijn er ongeveer evenveel als het jaar ervoor. Toen ging het om 328 mensen, meldt koepelorganisatie Reddingsbrigade Nederland.

In totaal voerden de reddingsbrigades in 2022, dat een warme zomer kende, 8055 hulpverleningen uit. Daarbij werden 8408 personen geholpen. Dat zijn er wel meer dan in 2021.

De reddingsbrigades moesten vaker hulpverlenen aan watersporters dan aan baders en zwemmers. Het ging om 828 watersporters, zoals surfers en kitesurfers, en 636 baders en zwemmers.

Cijfers afhankelijk van weersomstandigheden

Reddingsbrigade Nederland wijst erop dat de jaarcijfers sterk afhankelijk zijn van het weer. En dan met name in de zomer. De gemiddelde zomertemperatuur in 2022 in De Bilt was 18,6 graden. Alleen de zomers van 2003 en 2018 waren warmer, met een gemiddelde temperatuur van respectievelijk 18,7 en 18,9 graden.

Het aantal hulpverleningen vorig jaar komt overeen met het niveau van 2018 (8075). Maar het aantal mensen dat destijds is geholpen was met 7616 wel lager, zeker degenen die uit een levensbedreigende situatie zijn gered (184). Het recordaantal hulpverleningen (9301) was in coronajaar 2020, dat ook een warmere zomer kende dan gemiddeld.

Meer uit Binnenland

Tweede groep Nederlanders uit Israël aangekomen in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een tweede groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is vrijdagavond aangekomen op de luchthaven van Eindhoven. Dat meldt demissionair minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp op X. Het gaat om de voorlopig laatste repatriëringsvlucht.

3 uur geleden
Oud-minister van Defensie Van Eekelen (94) overleden

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister van Defensie Wim van Eekelen is afgelopen woensdag op 94-jarige leeftijd overleden, melden zijn nabestaanden vrijdag. VVD'er Van Eekelen was ook diplomaat, Tweede- en Eerste Kamerlid en staatssecretaris.

3 uur geleden
Media: verwaarloosde Nederlandse kinderen in Italië aangetroffen

LAURIANO (ANP) - In Noord-Italië zijn twee verwaarloosde Nederlandse kinderen van 9 en 6 jaar oud aangetroffen. Dat melden verschillende Italiaanse media, waaronder Corriere della Sera. De jeugdrechtbank in Turijn heeft bepaald dat de ouders niet in staat zijn om voor de kinderen te zorgen en heeft ze uit huis geplaatst.

4 uur geleden
Suzan & Freek emotioneel bij eerste show sinds nieuws over ziekte

BROUWERSDAM (ANP) - Suzan & Freek waren vrijdagavond zichtbaar geëmotioneerd toen zij het podium van Concert at SEA opliepen. Het stel geeft daar hun eerste optreden sinds ze eind mei bekendmaakten dat Freek Rikkerink uitgezaaide longkanker heeft en niet meer beter wordt. Het eerste lied dat Suzan & Freek zongen, was Dromen In Kleur. De 32-jarige Rikkerink deelde dat hij zich "fysiek goed" voelt.

5 uur geleden
Kabinet wil afspraken maken met Chemours over PFAS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil afspraken maken met chemiebedrijf Chemours over het terugdringen van de PFAS-uitstoot. Minister Robert Tieman (BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat willen een "intentieverklaring" opstellen met het Dordtse chemiebedrijf, schrijven ze in een brief aan de Tweede Kamer. Ze spreken van een "no regret-optie" die nieuwe regelgeving niet uitsluit.

8 uur geleden
Alle wegen rond World Forum weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Alle wegen rond het World Forum in Den Haag zijn weer open. Ook de fietspaden zijn weer toegankelijk en de tramlijn in de omgeving van het World Forum rijdt weer volgens de normale route, meldt de gemeente.

9 uur geleden
Koning vlagt training Moto2 TT Assen af

ASSEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagmiddag op het TT Circuit in Assen de training in de Moto2-klasse afgevlagd. De koning was bij de sessie aanwezig ter ere van honderd jaar TT in Assen.

9 uur geleden