Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsbrigade waarschuwt voor risico's aan begin zwemseizoen

Reddingsbrigade waarschuwt voor risico's aan begin zwemseizoen

IJMUIDEN (ANP) - Ga nooit alleen in open water zwemmen, waarschuwt Reddingsbrigade Nederland aan het begin van het zwemseizoen. Zwemmen in zee of binnenwateren is om verschillende redenen risicovol.

Dinsdag moest een minderjarige uit de Ouderkerkerplas bij Amsterdam worden gered. Woensdagochtend bleek dat de jongen is overleden. De politie meldde dat er geen sprake was van een strafbaar feit.

Volgens een woordvoerder van de Reddingsbrigade is vaak moeilijk te achterhalen waarom het misgaat in het water. "Het kan pech zijn." Zo kan iemand kramp krijgen, niet lekker worden, of in een situatie belanden waarin hij of zij in paniek raakt. "Paniek is je ergste vijand."

Pootjebaden

Ook kan het zijn dat iemand minder goed kan zwemmen dan hij of zij zelf denkt. "Vraag jezelf altijd af: ben ik wel degene die moet gaan zwemmen?" Volgens de woordvoerder kan zwemmen in open water eigenlijk alleen veilig als iemand een goede zwemvaardigheid heeft. Dat wil zeggen dat hij of zij weet hoe je moet zwemmen, en dit ook regelmatig doet om de vaardigheden bij te houden. Twijfel je, dan kun je beter blijven pootjebaden.

Als je toch gaat, doe dat dan in elk geval nooit alleen, zegt de Reddingsbrigade. Zorg ervoor dat er altijd iemand is die je in de gaten houdt, vooral als je de zee in gaat.

Toezicht

Op dit moment is het volgens de woordvoerder nog "gemoedelijk" aan de kusten, waar de Reddingsbrigade actief is. Echt grote drukte verwacht de organisatie op dit moment ook niet. Tijdens de schoolvakanties zijn er langs alle stranden mensen van de brigade aanwezig, op dit moment is dat nog niet overal het geval.

Bij binnenwateren is volgens de Reddingsbrigade de brandweer in eerste instantie verantwoordelijk voor reddingsacties. Toezicht is er niet bij alle plassen, meertjes en rivieren. In open water kunnen ook bacteriën, virussen of andere schadelijke stoffen zoals PFAS tot risico's leiden. Op Zwemwater.nl kun je zien wat het zwemadvies van een zwemplek is.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

9 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

9 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

10 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

13 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

15 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

16 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

16 uur geleden