Reddingsbrigade waarschuwt voor risico's aan begin zwemseizoen
IJMUIDEN (ANP) - Ga nooit alleen in open water zwemmen, waarschuwt Reddingsbrigade Nederland aan het begin van het zwemseizoen. Zwemmen in zee of binnenwateren is om verschillende redenen risicovol.
Dinsdag moest een minderjarige uit de Ouderkerkerplas bij Amsterdam worden gered. Woensdagochtend bleek dat de jongen is overleden. De politie meldde dat er geen sprake was van een strafbaar feit.
Volgens een woordvoerder van de Reddingsbrigade is vaak moeilijk te achterhalen waarom het misgaat in het water. "Het kan pech zijn." Zo kan iemand kramp krijgen, niet lekker worden, of in een situatie belanden waarin hij of zij in paniek raakt. "Paniek is je ergste vijand."
Pootjebaden
Ook kan het zijn dat iemand minder goed kan zwemmen dan hij of zij zelf denkt. "Vraag jezelf altijd af: ben ik wel degene die moet gaan zwemmen?" Volgens de woordvoerder kan zwemmen in open water eigenlijk alleen veilig als iemand een goede zwemvaardigheid heeft. Dat wil zeggen dat hij of zij weet hoe je moet zwemmen, en dit ook regelmatig doet om de vaardigheden bij te houden. Twijfel je, dan kun je beter blijven pootjebaden.
Als je toch gaat, doe dat dan in elk geval nooit alleen, zegt de Reddingsbrigade. Zorg ervoor dat er altijd iemand is die je in de gaten houdt, vooral als je de zee in gaat.
Toezicht
Op dit moment is het volgens de woordvoerder nog "gemoedelijk" aan de kusten, waar de Reddingsbrigade actief is. Echt grote drukte verwacht de organisatie op dit moment ook niet. Tijdens de schoolvakanties zijn er langs alle stranden mensen van de brigade aanwezig, op dit moment is dat nog niet overal het geval.
Bij binnenwateren is volgens de Reddingsbrigade de brandweer in eerste instantie verantwoordelijk voor reddingsacties. Toezicht is er niet bij alle plassen, meertjes en rivieren. In open water kunnen ook bacteriën, virussen of andere schadelijke stoffen zoals PFAS tot risico's leiden. Op Zwemwater.nl kun je zien wat het zwemadvies van een zwemplek is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
6 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
8 uur geleden