
Reddingsbrigade probeert strandposten zoveel mogelijk te bemannen
ZANDVOORT (ANP) - De reddingsbrigade probeert met hulp van vrijwilligers de strandposten deze 'zomerse' dagen zoveel mogelijk bezet te hebben. Een woordvoerder van Reddingsbrigade Nederland zegt dat dat "op heel veel plekken" ook lukt. Maar hij wil bovenal de eigen verantwoordelijkheid benadrukken van mensen die toch nog even het strand opzoeken. Want de strandwacht heeft niet eenzelfde bezetting als tijdens de zomervakantie.
Het zomerrooster loopt doorgaans tot en met de laatste dag van de vakantie. Ook daarna is de reddingsbrigade nog veelal aanwezig op de stranden, maar in afgeslankte vorm. Wegens de hitte wordt nu in veel gevallen weer een extra beroep gedaan op vrijwilligers, zoals studenten, om te komen helpen, waardoor de strandposten voldoende bemand zijn.
"Is het 100 procent ideaal? Nee, dat niet." Maar het is niet uniek, zegt de woordvoerder over het huidige warme weer in september. "Maar normaal heb je een betere zomer." Daardoor willen volgens hem veel mensen dezer dagen nog naar het strand.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking op vrijdag zullen er wel treinen rijden tussen Amsterdam en luchthaven Schiphol. Volgens de NS rijden er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Volgens de NS is dat in goed overleg met Schiphol en de vakbonden besloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kort geding van de recent gearresteerde advocaat Vito Shukrula tegen de Nederlandse staat donderdag gaat niet door. Dat heeft zijn advocaat Sultan Kat woensdag aan het ANP laten weten. Alle restricties die de advocaten van Shukrula waren opgelegd, zijn ingetrokken, daardoor is er geen reden meer om een kort geding te voeren, aldus de advocaat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Vito Shukrula laat in een verklaring via zijn advocaat weten dat hem en zijn voormalig cliënt Ridouan Taghi "groot onrecht" is aangedaan, "dat nog immer voortduurt". Shukrula is in april opgepakt op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van Taghi en zit nog altijd in voorarrest.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatie achter de eerdere enorme demonstratie van de Rode Lijn roept Nederlanders op weer te komen demonstreren. Op 15 juni willen Oxfam Novib, PAX, Amnesty International, Save the Children en Artsen zonder Grenzen opnieuw in Den Haag sancties tegen Israël afdwingen om de genocide in Gaza te stoppen, aldus de hulp- en mensenrechtenorganisaties.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat door met zijn werk, maar wel "indachtig de marges" die de Tweede Kamer stelt, zei premier Dick Schoof woensdag in een debat over de val van het kabinet. "U bepaalt de ruimte die dit kabinet heeft." De coalitie viel door het terugtrekken van de PVV.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ontbind de Tweede Kamer zo snel mogelijk en schrijf "op de kortst mogelijke termijn die de Kieswet toelaat" verkiezingen uit. Die oproep staat in een motie die Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) heeft ingediend in het debat over de kabinetsval. Ook coalitiepartij VVD en oppositiepartijen D66, Volt, CDA, SP en ChristenUnie hebben de motie ondertekend.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland geeft Oekraïne meer dan honderd patrouilleboten en andere vaartuigen. Ook krijgt het door Rusland bestookte land ruim vijftig zeedrones en andere benodigdheden om de Zwarte Zee en belangrijke rivieren te verdedigen. Het nieuwe pakket is 400 miljoen euro waard, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.
8 uur geleden