Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsbrigade pleit voor meer zwemles onder migrantenkinderen

Reddingsbrigade pleit voor meer zwemles onder migrantenkinderen

IJMUIDEN (ANP) - Het is van groot belang dat onder kinderen met een migratieachtergrond meer voorlichting komt over zwemveiligheid en dat meer kinderen zwemles krijgen. Dat zegt de Reddingsbrigade in reactie op de CBS-cijfers over het aantal verdrinkingsdoden in de afgelopen tien jaar. Uit de cijfers komt naar voren dat jonge kinderen van migranten de afgelopen tien jaar vaker verdronken.

Volgens de Reddingsbrigade gaat het vaak om mensen die uit een cultuur komen waarin kunnen zwemmen minder vanzelfsprekend is dan in Nederland. "Dan heb je het over mensen met een migratieachtergrond, toeristen of mensen uit Oost-Europa die hier wonen. Daar zit achter dat als je ouders zwemmen vanuit huis niet hebben meegekregen, het ook minder logisch is dat je op zwemles gaat en diploma's of zwemvaardigheid hebt."

Daarmee staan kinderen als het om zwemveiligheid gaat al "1-0 achter", stelt de Reddingsbrigade. Ze kunnen vaak ook gevaren in het water minder goed inschatten. "Als jij dan in het water staat en je stapt bijvoorbeeld in een kuil of er komt een golfje aan en je gaat kopje-onder, dan ben je potentieel al in gevaar. En soms speelt ook groepsdruk mee, de een durft wel en de ander niet."

Zwemplan

Wat de reddingsdienst betreft leren kinderen het makkelijkste zwemmen via de basisschool, maar bieden lang niet alle scholen nog schoolzwemmen aan en zijn particuliere zwemlessen vaak duur. Volgens de woordvoerder hebben veel gemeenten regelingen en subsidies om gezinnen met minder geld te ondersteunen voor de zwemles, maar weten veel ouders daar lang niet altijd vanaf. "Ook daar is winst te behalen, door meer bewustzijn te creƫren."

Meerdere partijen uit de zwemsector werken samen in het Nationaal Plan Zwemveiligheid om het aantal drenkelingen terug te dringen. Wat de Reddingsbrigade betreft zou ieder kind minstens een A- of ABC-zwemdiploma moeten hebben. Ook wordt er in het nationale zwemplan samengewerkt met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en opvanglocaties om asielzoekers te informeren over de gevaren van zwemmen in open water, aldus de reddingsdienst.

Meer uit Binnenland

Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

2 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemeniƫ. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

2 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

3 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

4 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

4 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

4 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

4 uur geleden