
Reddingsbrigade Nederland kijkt terug op 'druk weekend'
DEN HAAG (ANP) - Reddingsbrigade Nederland heeft een "druk weekend" achter de rug. Vanwege het mooie weer trokken velen richting het water en moesten reddingsbrigades alleen al op vrijdag ruim driehonderd keer in actie komen aan de kust en op binnenwateren. Daarbij verkeerden in zeker 33 gevallen mensen in een levensbedreigende situatie, aldus een woordvoerder van de reddingsbrigade.
"De dagaantallen qua inzet komen in de buurt van de records die we vorig jaar hadden tijdens de hittegolf. Gelukkig was het zaterdag een stuk rustiger omdat het weer toen minder was. Maar ook zondag hadden we onze handen weer meer dan vol", zegt de woordvoerder. Hoe vaak de brigade moest uitrukken, weet hij maandag. Omdat een aantal reddingsbrigades pas dan met hun inzetcijfers op de proppen komt.
De koepelorganisatie, waarbij 157 reddingsbrigades zijn aangesloten, gaat ook de komende dagen mensen wijzen op de gevaren van zwemmen in zee en binnenwateren. "Vanaf woensdag wordt er een hittegolf voorspeld. Ja, dat betekent voor ons weer alle hens aan dek. Want Nederland blijft vanwege corona vooral in Nederland."
Veel zwemmers aan de kust kwamen in de problemen door de sterke stroming en muien. Muien zijn de onderbrekingen in zandbanken, die bij laagwater te herkennen zijn aan geulen of stroomgaten. In muien is de stroming sterk, en deze trekt altijd richting open zee.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De cannabis die in colasnoepjes van Haribo is gevonden, is daar niet tijdens de productie in terechtgekomen. Dat laat de snoepfabrikant weten na onderzoek naar de herkomst van de besmetting.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste drukte op de wegen is voorbij, melden de ANWB en Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt vrijdagmiddag stond er ruim 1000 kilometer file op de A- en N-wegen. Volgens Rijkswaterstaat was het op de snelwegen met 670 kilometer op het drukste moment de op twee na drukste spits van het jaar.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse Palestina Coalitie en ruim dertig andere organisaties en burgers hebben in een brief aan burgemeester Carola Schouten hun ongenoegen geuit over de gang van zaken bij een pro-Palestijns protest in de stad woensdag. Ze willen dat Schouten erkent dat de politie "disproportioneel geweld" heeft gebruikt en dat sprake was van "onrechtmatige arrestaties".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een fout van de Justitiële Informatiedienst (Justid) hebben mogelijk honderden mensen in de taxibranche en de kinderopvang gewerkt die eigenlijk geen VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) hadden moeten krijgen. Hier zitten ook enkele zedendelinquenten bij, schrijft demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.
11 uur geleden