Reddingsbrigade in 2019 vaker in actie
IJMUIDEN (ANP) - Reddingsbrigade Nederland kwam afgelopen jaar vaker in actie dan het jaar ervoor. Waren er in 2018 nog 8075 acties, vorig jaar waren dat er 9079, blijkt uit de jaarcijfers. Bij die 9079 acties werden in totaal 9180 mensen geholpen.
Opvallend is de toename in hulpverlening aan kitesurfers (+43 procent) en surfers (+14 procent). Daarbij moest flink veel vaker hulp worden verleend bij een levensbedreigende situatie. Verder wisten 1287 personen meer dan het jaar ervoor reddingsbrigades te vinden voor eerste hulp bij een ongeval op, in en aan het water. In 2019 waren dat 6581 gevallen tegen 5294 een jaar eerder, een stijging van 24 procent.
Waardoor Reddingsbrigade Nederland vaker in actie moest komen, weet een woordvoerder niet exact. Maar hij geeft wel aan dat het seizoen is verlengd. "Waar de zomer vroeger eind augustus stopte, loopt het nu rustig door tot eind september. Dan is het nog steeds lekker weer en gaan mensen naar het strand, dus blijven we langer in actie." Ook aan het begin van het seizoen is die trend zichtbaar, aldus de zegsman. "Normaal gaan we in mei aan de bak, maar de afgelopen twee jaar was het al in april nodig om in actie te komen."
De bestuursvoorzitter van Reddingsbrigade Nederland, Leendert de Lange, zegt dat een toename van het aantal hulpverleningen en een verlenging van het seizoen door het goede weer veel van de redders vraagt. "De vrijwilligers van onze reddingsbrigades leveren een unieke bijdrage aan de veiligheid van velen die genieten in, op en langs het water in Nederland."
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
5 uur geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
6 uur geleden