Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsbrigade in 2019 vaker in actie

Reddingsbrigade in 2019 vaker in actie

IJMUIDEN (ANP) - Reddingsbrigade Nederland kwam afgelopen jaar vaker in actie dan het jaar ervoor. Waren er in 2018 nog 8075 acties, vorig jaar waren dat er 9079, blijkt uit de jaarcijfers. Bij die 9079 acties werden in totaal 9180 mensen geholpen.

Opvallend is de toename in hulpverlening aan kitesurfers (+43 procent) en surfers (+14 procent). Daarbij moest flink veel vaker hulp worden verleend bij een levensbedreigende situatie. Verder wisten 1287 personen meer dan het jaar ervoor reddingsbrigades te vinden voor eerste hulp bij een ongeval op, in en aan het water. In 2019 waren dat 6581 gevallen tegen 5294 een jaar eerder, een stijging van 24 procent.

Waardoor Reddingsbrigade Nederland vaker in actie moest komen, weet een woordvoerder niet exact. Maar hij geeft wel aan dat het seizoen is verlengd. "Waar de zomer vroeger eind augustus stopte, loopt het nu rustig door tot eind september. Dan is het nog steeds lekker weer en gaan mensen naar het strand, dus blijven we langer in actie." Ook aan het begin van het seizoen is die trend zichtbaar, aldus de zegsman. "Normaal gaan we in mei aan de bak, maar de afgelopen twee jaar was het al in april nodig om in actie te komen."

De bestuursvoorzitter van Reddingsbrigade Nederland, Leendert de Lange, zegt dat een toename van het aantal hulpverleningen en een verlenging van het seizoen door het goede weer veel van de redders vraagt. "De vrijwilligers van onze reddingsbrigades leveren een unieke bijdrage aan de veiligheid van velen die genieten in, op en langs het water in Nederland."

Meer uit Binnenland

Met hulp van konijnen komt Rotterdamse haven van vergunningenslot

DEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben een plan gemaakt waarmee ze verwachten begin volgend jaar weer vergunningen te kunnen verlenen aan havenbedrijven. Ze nemen maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het westelijk havengebied te verbeteren. Het kabinet heeft hiervoor vorig jaar al 50 miljoen euro gereserveerd. Zo moet de populatie konijnen in de duinen flink omhoog, omdat die dieren daar volgens experts voor de benodigde "dynamiek" zorgen.

2 uur geleden
Organisaties eisen wetgeving tegen onlinekindermisbruik

LEIDEN (ANP) - Kinderrechtenorganisaties willen permanente wetgeving om onlinekindermisbruik beter te bestrijden. Volgens Defence for Children, Terre des Hommes, Free a Girl en International Justice Mission is het op dit moment niet goed geregeld. Volgens hen wordt er in Europa nu al vier jaar onderhandeld over permanente wetgeving, maar verschijnen nog iedere dag enorme aantallen beelden van kinderen die worden misbruikt op internet.

3 uur geleden
Rapport: oude transgenderwet leidde tot diep menselijk leed

NIJMEGEN (ANP) - De oude transgenderwet heeft "diepe fysieke, psychologische en sociale schade toegebracht aan transgender en intersekse personen". Dat staat in een onderzoeksrapport van de Radboud Universiteit, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). De oude wet gold tussen 1985 en 2014.

3 uur geleden
China protesteert tegen Nederlandse waarschuwingen over hackers

DEN HAAG (ANP) - Nederland besmeurt het imago van China door te stellen dat Chinese hackers hun cyberaanvallen tegen Nederland zullen verhevigen. Dat schrijft de Chinese ambassade in Den Haag in een bericht op haar website.

4 uur geleden
Halsema en politiechef verafschuwen 'steun voor Hamas' op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam en de Amsterdamse politiechef hebben "met grote afschuw" gezien hoe demonstranten voor het monument op de Dam Hamas steunden. Dat meldt de woordvoerder van de burgemeester, Femke Halsema, woensdagavond. Op een pro-Palestijnse betoging hield een aantal demonstranten een groene vlag omhoog met daarop "we support Hamas".

10 uur geleden
Landgraaf gaat tijdelijk asielzoekers op Pinkpop-terrein opvangen

LANDGRAAF (ANP) - De gemeente Landgraaf gaat maximaal driehonderd asielzoekers tijdelijk opvangen op het evenemententerrein Megaland, waar jaarlijks het festival Pinkpop plaatsvindt. Volgens de Limburgse gemeente kwam het verzoek om het terrein te gebruiken voor tijdelijke noodopvang van de minister van Asiel en Migratie. "Daarmee voldoen we aan de wettelijke verplichting vanuit de Spreidingswet."

11 uur geleden
Burgemeester van Amsterdam ontbindt pro-Palestijns protest

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.

13 uur geleden