Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddingsbrigade in 2019 vaker in actie

Reddingsbrigade in 2019 vaker in actie

IJMUIDEN (ANP) - Reddingsbrigade Nederland kwam afgelopen jaar vaker in actie dan het jaar ervoor. Waren er in 2018 nog 8075 acties, vorig jaar waren dat er 9079, blijkt uit de jaarcijfers. Bij die 9079 acties werden in totaal 9180 mensen geholpen.

Opvallend is de toename in hulpverlening aan kitesurfers (+43 procent) en surfers (+14 procent). Daarbij moest flink veel vaker hulp worden verleend bij een levensbedreigende situatie. Verder wisten 1287 personen meer dan het jaar ervoor reddingsbrigades te vinden voor eerste hulp bij een ongeval op, in en aan het water. In 2019 waren dat 6581 gevallen tegen 5294 een jaar eerder, een stijging van 24 procent.

Waardoor Reddingsbrigade Nederland vaker in actie moest komen, weet een woordvoerder niet exact. Maar hij geeft wel aan dat het seizoen is verlengd. "Waar de zomer vroeger eind augustus stopte, loopt het nu rustig door tot eind september. Dan is het nog steeds lekker weer en gaan mensen naar het strand, dus blijven we langer in actie." Ook aan het begin van het seizoen is die trend zichtbaar, aldus de zegsman. "Normaal gaan we in mei aan de bak, maar de afgelopen twee jaar was het al in april nodig om in actie te komen."

De bestuursvoorzitter van Reddingsbrigade Nederland, Leendert de Lange, zegt dat een toename van het aantal hulpverleningen en een verlenging van het seizoen door het goede weer veel van de redders vraagt. "De vrijwilligers van onze reddingsbrigades leveren een unieke bijdrage aan de veiligheid van velen die genieten in, op en langs het water in Nederland."

Meer uit Binnenland

Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.

13 minuten geleden
Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

41 minuten geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

48 minuten geleden
Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

1 uur geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

2 uur geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

3 uur geleden