
Reddingsactie voor Indiase bouwvakkers tot twee derde gevorderd
DEHRADUN (ANP/AFP) - Reddingswerkers in India hebben volgens de autoriteiten ongeveer twee derde van de boorwerkzaamheden om 41 bouwvakkers te bevrijden voltooid. De bouwvakkers zitten al elf dagen vast in een ingestorte tunnel in Uttarakhand, een noordelijke staat.
De autoriteiten proberen de bouwvakkers te bevrijden via een stalen pijp. Daarvoor moet door ten minste 57 meter grond en gesteente geboord worden. Volgens een overheidsfunctionaris zitten de reddingswerkers nu op 39 meter.
De reddingswerkzaamheden werden vrijdag tijdelijk stilgelegd, omdat in de ingestorte tunnel gekraak te horen was. Dinsdag werd weer verder gegraven. Toen werden de bouwvakkers ook voor het eerst in beeld gebracht met een speciale camera. Alle bouwvakkers zijn nog in leven. Ze zitten vast in een ruimte van ongeveer 8,5 meter hoog en 2 kilometer lang.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Erin is boven de Caribische eilanden afgezwakt tot een orkaan van categorie 4. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) in een update.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse gouverneurs van de Amerikaanse staten West Virginia, South Carolina en Ohio sturen op verzoek van president Donald Trump honderden leden van de Nationale Garde naar Washington.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De conservatieve Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft de inhoud gepubliceerd van een brief die Melania Trump haar man, president Donald Trump, heeft laten overhandigen aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat gebeurde in Alaska, waar de twee leiders elkaar spraken over de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.
10 uur geleden