Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd
KIEV (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Dnipro aan de Dnjepr is de reddings- en zoekactie beëindigd na de Russische raketinslag zaterdag in een appartementencomplex. De autoriteiten melden in de jongste balans 44 doden, twintig personen gelden nog als vermist.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de aanval op burgers fel veroordeeld. Volgens het Britse ministerie van Defensie lijkt het erop dat de Russische strijdkrachten met bepaalde projectielen moeite hebben doelwitten precies te raken. De raket die zaterdag in het wooncomplex insloeg, staat erom bekend doelen op de grond en in steden niet nauwkeurig te kunnen raken door het gebruikte radarsysteem, aldus de Britten. De Russen zelf ontkennen doelgericht burgerdoelen te bestoken.
De aanval heeft inmiddels geleid tot het vertrek van een Oekraïense topambtenaar die had gesuggereerd dat de Russische raket op het flatgebouw viel nadat die was geraakt door een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Dat kwam de presidentieel adviseur op veel kritiek te staan, waarop deze Oleksi Arestovitsj zei dat hij alleen aan het speculeren was. Dinsdag stapte hij op. "Ik wil een voorbeeld van beschaafd gedrag laten zien: aftreden na een fundamentele fout", schreef hij op sociale media, bij een foto van zijn ontslagbrief.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden