Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd

Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd

KIEV (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Dnipro aan de Dnjepr is de reddings- en zoekactie beëindigd na de Russische raketinslag zaterdag in een appartementencomplex. De autoriteiten melden in de jongste balans 44 doden, twintig personen gelden nog als vermist.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de aanval op burgers fel veroordeeld. Volgens het Britse ministerie van Defensie lijkt het erop dat de Russische strijdkrachten met bepaalde projectielen moeite hebben doelwitten precies te raken. De raket die zaterdag in het wooncomplex insloeg, staat erom bekend doelen op de grond en in steden niet nauwkeurig te kunnen raken door het gebruikte radarsysteem, aldus de Britten. De Russen zelf ontkennen doelgericht burgerdoelen te bestoken.

De aanval heeft inmiddels geleid tot het vertrek van een Oekraïense topambtenaar die had gesuggereerd dat de Russische raket op het flatgebouw viel nadat die was geraakt door een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Dat kwam de presidentieel adviseur op veel kritiek te staan, waarop deze Oleksi Arestovitsj zei dat hij alleen aan het speculeren was. Dinsdag stapte hij op. "Ik wil een voorbeeld van beschaafd gedrag laten zien: aftreden na een fundamentele fout", schreef hij op sociale media, bij een foto van zijn ontslagbrief.

Meer uit Buitenland

Gewonden door schietpartij bij school in Turkije

TURGUTLU (ANP/AFP) - Acht personen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. De verdachte is aangehouden. Dat heeft een Turkse functionaris bekendgemaakt.

2 uur geleden
Erdogan pleit voor afschaffen vetorecht bij VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".

2 uur geleden
G7-landen roepen Iran op Houthi's niet langer te bewapenen

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.

4 uur geleden
Twee doden door noodweer in Japan

TOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.

5 uur geleden
Macron heeft 'lang en goed gesprek' met Trump over Oekraïne

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.

5 uur geleden
Trump onverstaanbaar bij mediamoment door wegblijven tv-zenders

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.

5 uur geleden
Medewerker kermisattractie Oktoberfest omgekomen bij ongeluk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.

8 uur geleden