Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd
KIEV (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Dnipro aan de Dnjepr is de reddings- en zoekactie beëindigd na de Russische raketinslag zaterdag in een appartementencomplex. De autoriteiten melden in de jongste balans 44 doden, twintig personen gelden nog als vermist.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de aanval op burgers fel veroordeeld. Volgens het Britse ministerie van Defensie lijkt het erop dat de Russische strijdkrachten met bepaalde projectielen moeite hebben doelwitten precies te raken. De raket die zaterdag in het wooncomplex insloeg, staat erom bekend doelen op de grond en in steden niet nauwkeurig te kunnen raken door het gebruikte radarsysteem, aldus de Britten. De Russen zelf ontkennen doelgericht burgerdoelen te bestoken.
De aanval heeft inmiddels geleid tot het vertrek van een Oekraïense topambtenaar die had gesuggereerd dat de Russische raket op het flatgebouw viel nadat die was geraakt door een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Dat kwam de presidentieel adviseur op veel kritiek te staan, waarop deze Oleksi Arestovitsj zei dat hij alleen aan het speculeren was. Dinsdag stapte hij op. "Ik wil een voorbeeld van beschaafd gedrag laten zien: aftreden na een fundamentele fout", schreef hij op sociale media, bij een foto van zijn ontslagbrief.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
53 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
54 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden