Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd
KIEV (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Dnipro aan de Dnjepr is de reddings- en zoekactie beëindigd na de Russische raketinslag zaterdag in een appartementencomplex. De autoriteiten melden in de jongste balans 44 doden, twintig personen gelden nog als vermist.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de aanval op burgers fel veroordeeld. Volgens het Britse ministerie van Defensie lijkt het erop dat de Russische strijdkrachten met bepaalde projectielen moeite hebben doelwitten precies te raken. De raket die zaterdag in het wooncomplex insloeg, staat erom bekend doelen op de grond en in steden niet nauwkeurig te kunnen raken door het gebruikte radarsysteem, aldus de Britten. De Russen zelf ontkennen doelgericht burgerdoelen te bestoken.
De aanval heeft inmiddels geleid tot het vertrek van een Oekraïense topambtenaar die had gesuggereerd dat de Russische raket op het flatgebouw viel nadat die was geraakt door een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Dat kwam de presidentieel adviseur op veel kritiek te staan, waarop deze Oleksi Arestovitsj zei dat hij alleen aan het speculeren was. Dinsdag stapte hij op. "Ik wil een voorbeeld van beschaafd gedrag laten zien: aftreden na een fundamentele fout", schreef hij op sociale media, bij een foto van zijn ontslagbrief.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
6 uur geleden