Reddings- en zoekoperatie Dnipro beëindigd
KIEV (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Dnipro aan de Dnjepr is de reddings- en zoekactie beëindigd na de Russische raketinslag zaterdag in een appartementencomplex. De autoriteiten melden in de jongste balans 44 doden, twintig personen gelden nog als vermist.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft de aanval op burgers fel veroordeeld. Volgens het Britse ministerie van Defensie lijkt het erop dat de Russische strijdkrachten met bepaalde projectielen moeite hebben doelwitten precies te raken. De raket die zaterdag in het wooncomplex insloeg, staat erom bekend doelen op de grond en in steden niet nauwkeurig te kunnen raken door het gebruikte radarsysteem, aldus de Britten. De Russen zelf ontkennen doelgericht burgerdoelen te bestoken.
De aanval heeft inmiddels geleid tot het vertrek van een Oekraïense topambtenaar die had gesuggereerd dat de Russische raket op het flatgebouw viel nadat die was geraakt door een Oekraïense luchtverdedigingsraket. Dat kwam de presidentieel adviseur op veel kritiek te staan, waarop deze Oleksi Arestovitsj zei dat hij alleen aan het speculeren was. Dinsdag stapte hij op. "Ik wil een voorbeeld van beschaafd gedrag laten zien: aftreden na een fundamentele fout", schreef hij op sociale media, bij een foto van zijn ontslagbrief.
Meer uit Buitenland
SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
2 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
4 uur geleden