Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Redding op zee levert Franse zeiler zege op in Vendée Globe

Redding op zee levert Franse zeiler zege op in Vendée Globe

LES SABLES D'OLONNE (ANP) - Na ruim tachtig dagen op zee arriveerde de Franse zeiler Yannick Bestaven als derde aan de finish van de Vendée Globe, maar hij is wel uitgeroepen tot winnaar van de solorace om de wereld. De 48-jarige Fransman kreeg een tijdscompensatie van 10 uur en een kwartier, omdat hij onderweg een andere zeiler had gered wiens boot was gezonken. De Fransman Charlie Dalin kwam als eerste aan in Les Sables d'Olonne, maar hij moest desondanks toch genoegen nemen met de tweede plaats in de mythische oceaanrace.

De Vendée Globe is een van de meest prestigieuze zeilwedstrijden ter wereld en wordt om de vier jaar gehouden. Op 8 november begonnen 33 zeilers aan de negende editie van de solorace.

"Het voelt alsof ik droom, het is hallucinerend", zei Bestaven, nadat hij in de nacht van woensdag op donderdag met vuurwerk was onthaald in de haven. "Je gaat van totale eenzaamheid op zee naar dit feest, met al dat vuurwerk en al die mensen. Deze Vendée Globe heeft eigenlijk twee winnaars."

Landgenoot paar uur later

Dalin arriveerde woensdagavond als eerste aan de Franse kust, na 80 dagen, 6 uur, 15 minuten en 47 seconden op zee. Zijn landgenoot Louis Burton kwam ruim 4 uur later aan. Bestaven finishte in 80 dagen, 13 uur, 59 minuten en 46 seconden, maar dankzij de bonus die hij verdiende door landgenoot Kevin Escoffier nabij Kaap de Goede Hoop uit zee te redden werd de schipper van de Maître CoQ IV tot winnaar uitgeroepen. Dalin werd tweede, Burton derde.

Het slot van de Vendée Globe zat vol met dramatiek. Zo botste de Duitser Boris Herrmann met nog 90 zeemijlen te gaan op een vissersboot, terwijl hij op koers lag voor een podiumplaats.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

4 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

22 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

22 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

23 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

23 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden