Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Redding op zee levert Franse zeiler zege op in Vendée Globe

Redding op zee levert Franse zeiler zege op in Vendée Globe

LES SABLES D'OLONNE (ANP) - Na ruim tachtig dagen op zee arriveerde de Franse zeiler Yannick Bestaven als derde aan de finish van de Vendée Globe, maar hij is wel uitgeroepen tot winnaar van de solorace om de wereld. De 48-jarige Fransman kreeg een tijdscompensatie van 10 uur en een kwartier, omdat hij onderweg een andere zeiler had gered wiens boot was gezonken. De Fransman Charlie Dalin kwam als eerste aan in Les Sables d'Olonne, maar hij moest desondanks toch genoegen nemen met de tweede plaats in de mythische oceaanrace.

De Vendée Globe is een van de meest prestigieuze zeilwedstrijden ter wereld en wordt om de vier jaar gehouden. Op 8 november begonnen 33 zeilers aan de negende editie van de solorace.

"Het voelt alsof ik droom, het is hallucinerend", zei Bestaven, nadat hij in de nacht van woensdag op donderdag met vuurwerk was onthaald in de haven. "Je gaat van totale eenzaamheid op zee naar dit feest, met al dat vuurwerk en al die mensen. Deze Vendée Globe heeft eigenlijk twee winnaars."

Landgenoot paar uur later

Dalin arriveerde woensdagavond als eerste aan de Franse kust, na 80 dagen, 6 uur, 15 minuten en 47 seconden op zee. Zijn landgenoot Louis Burton kwam ruim 4 uur later aan. Bestaven finishte in 80 dagen, 13 uur, 59 minuten en 46 seconden, maar dankzij de bonus die hij verdiende door landgenoot Kevin Escoffier nabij Kaap de Goede Hoop uit zee te redden werd de schipper van de Maître CoQ IV tot winnaar uitgeroepen. Dalin werd tweede, Burton derde.

Het slot van de Vendée Globe zat vol met dramatiek. Zo botste de Duitser Boris Herrmann met nog 90 zeemijlen te gaan op een vissersboot, terwijl hij op koers lag voor een podiumplaats.

Meer uit Sport

Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede op 3 seconden, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde op 5 seconden en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

11 minuten geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

24 minuten geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

1 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

3 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

7 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

18 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

21 uur geleden