Redding op zee levert Franse zeiler zege op in Vendée Globe
LES SABLES D'OLONNE (ANP) - Na ruim tachtig dagen op zee arriveerde de Franse zeiler Yannick Bestaven als derde aan de finish van de Vendée Globe, maar hij is wel uitgeroepen tot winnaar van de solorace om de wereld. De 48-jarige Fransman kreeg een tijdscompensatie van 10 uur en een kwartier, omdat hij onderweg een andere zeiler had gered wiens boot was gezonken. De Fransman Charlie Dalin kwam als eerste aan in Les Sables d'Olonne, maar hij moest desondanks toch genoegen nemen met de tweede plaats in de mythische oceaanrace.
De Vendée Globe is een van de meest prestigieuze zeilwedstrijden ter wereld en wordt om de vier jaar gehouden. Op 8 november begonnen 33 zeilers aan de negende editie van de solorace.
"Het voelt alsof ik droom, het is hallucinerend", zei Bestaven, nadat hij in de nacht van woensdag op donderdag met vuurwerk was onthaald in de haven. "Je gaat van totale eenzaamheid op zee naar dit feest, met al dat vuurwerk en al die mensen. Deze Vendée Globe heeft eigenlijk twee winnaars."
Landgenoot paar uur later
Dalin arriveerde woensdagavond als eerste aan de Franse kust, na 80 dagen, 6 uur, 15 minuten en 47 seconden op zee. Zijn landgenoot Louis Burton kwam ruim 4 uur later aan. Bestaven finishte in 80 dagen, 13 uur, 59 minuten en 46 seconden, maar dankzij de bonus die hij verdiende door landgenoot Kevin Escoffier nabij Kaap de Goede Hoop uit zee te redden werd de schipper van de Maître CoQ IV tot winnaar uitgeroepen. Dalin werd tweede, Burton derde.
Het slot van de Vendée Globe zat vol met dramatiek. Zo botste de Duitser Boris Herrmann met nog 90 zeemijlen te gaan op een vissersboot, terwijl hij op koers lag voor een podiumplaats.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
20 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden