Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Redding Marokkaanse jongen in put weer een stap dichterbij

Redding Marokkaanse jongen in put weer een stap dichterbij

RABAT (ANP/DPA) - De redding van een Marokkaans jongetje dat al ruim drie dagen vastzit in een meer dan 30 meter diepe put, is weer een stap dichterbij gekomen. Reddingswerkers graven inmiddels een horizontale tunnel om de 5-jarige Rayan te bereiken. Ze doen dit vanuit een enorm gat dat bij de put is gemaakt.

De put zelf is met nog geen halve meter in doorsnee zo smal dat het kind op een andere manier moest worden bevrijd. Lokale media melden dat de helpers nu heel dicht bij de jongen zijn. Hij viel dinsdagmiddag per ongeluk in de droge put in de buurt van zijn huis in een dorp ongeveer 150 kilometer ten noorden van de stad Fez.

Met zwaar materieel zijn talrijke kubieke meters grond bij de schacht verwijderd. De helpers moesten de graafwerkzaamheden herhaaldelijk onderbreken omdat ze vreesden dat de grond zou instorten. De reddingswerkers lieten eerder een camera zakken om de gezondheid van de jongen te controleren, en hij kreeg water en zuurstof.

Mensen over de hele wereld volgen de reddingsoperatie op sociale media, die ook live op Marokkaanse zenders wordt uitgezonden.

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

5 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

9 uur geleden
NAVO stuurt nieuwe beschermingsmissie naar oostflank

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen. "We verwachten spoedig ook meer van anderen."

10 uur geleden
Algemene Vergadering VN steunt stappen naar tweestatenoplossing

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.

10 uur geleden
'Volledige steun VS' na Russische drones, zegt Poolse minister

WARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.

10 uur geleden
Verdachte moord Kirk beschreef kogelhuls: 'hé fascisten, vangen!'

OREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.

10 uur geleden
Ambassade Israël: uitsluiting songfestival teken van moreel falen

DEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".

11 uur geleden