Redder Britse prinses verkoopt onderscheiding
LONDEN (ANP) - Een voormalige bokser die de Britse prinses Anne te hulp schoot tijdens een poging haar te ontvoeren, heeft de medaille laten veilen die hij kreeg voor die heldendaad. Dat leverde volgens Britse media 50.000 pond (bijna 58.000 euro) op.
De inmiddels 72-jarige Ronnie Russell greep in 1974 in toen een gewapende man de auto tegenhield met de dochter van koningin Elizabeth II. Dader Ian Ball begon vervolgens te schieten. Anne en haar echtgenoot bleven ongedeerd, maar haar chauffeur en meerdere andere mensen raakten wel gewond.
De bokser zag het geweld en ging de aanvaller te lijf. Die kon vervolgens worden overmeesterd en belandde later in een psychiatrisch ziekenhuis. Hij zou van plan zijn geweest Anne te kidnappen en miljoenen aan losgeld te vragen.
Dapperheid
Zijn optreden leverde Russell de George Medaille voor dapperheid op. De ex-bokser zei eerder dat hij het gevoel heeft de vorstin te "verraden" door dat kleinood van de hand te doen, maar heeft het geld naar eigen zeggen hard nodig. Hij verkeert in slechte gezondheid en wil niet dat zijn familie de kosten van zijn uitvaart moet dragen.
De opbrengst van de veiling lag veel hoger dan verwacht. Het veilinghuis had verwacht dat de medaille 15.000 tot 20.000 pond zou opleveren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
42 minuten geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
6 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
10 uur geleden