Red Bull zoekt oorzaak uitvallen Verstappen bij de brandstof
MELBOURNE (ANP) - Formule 1-team Red Bull denkt dat Max Verstappen in de Grote Prijs van Australië opnieuw te maken heeft gekregen met brandstofproblemen. Na 38 van de 58 rondes moest de wereldkampioen zijn auto aan de kant zetten op het Albert Park Circuit. Uit de achterkant van de Red Bull kwam rook, wat erop duidde dat er iets in brand stond.
"Een paar rondes daarvoor rook Max al benzine", zei teambaas Christian Horner. "We moeten de auto onderzoeken om te begrijpen wat hier gebeurd is. Dit is een heel frustrerende dag voor Max. Pérez haalde goede punten binnen door als tweede te eindigen, maar al met al was dit een teleurstellend weekeinde voor ons." Topadviseur Helmut Marko zei tegen De Telegraaf dat de uitvalbeurt van Verstappen niets te maken had met de motor, maar mogelijk met een lek in de benzineleiding.
Bij de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer. Ook zijn teamgenoot Sergio Pérez haalde toen de finish niet. Volgens Red Bull hadden beide coureurs te maken met een vacuüm in de pompen van de brandstoftoevoer in hun auto. De renstal wist dat probleem te verhelpen voor de GP van Saudi-Arabië, die Verstappen won.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
13 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
17 uur geleden