Red Bull zoekt oorzaak uitvallen Verstappen bij de brandstof
MELBOURNE (ANP) - Formule 1-team Red Bull denkt dat Max Verstappen in de Grote Prijs van Australië opnieuw te maken heeft gekregen met brandstofproblemen. Na 38 van de 58 rondes moest de wereldkampioen zijn auto aan de kant zetten op het Albert Park Circuit. Uit de achterkant van de Red Bull kwam rook, wat erop duidde dat er iets in brand stond.
"Een paar rondes daarvoor rook Max al benzine", zei teambaas Christian Horner. "We moeten de auto onderzoeken om te begrijpen wat hier gebeurd is. Dit is een heel frustrerende dag voor Max. Pérez haalde goede punten binnen door als tweede te eindigen, maar al met al was dit een teleurstellend weekeinde voor ons." Topadviseur Helmut Marko zei tegen De Telegraaf dat de uitvalbeurt van Verstappen niets te maken had met de motor, maar mogelijk met een lek in de benzineleiding.
Bij de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer. Ook zijn teamgenoot Sergio Pérez haalde toen de finish niet. Volgens Red Bull hadden beide coureurs te maken met een vacuüm in de pompen van de brandstoftoevoer in hun auto. De renstal wist dat probleem te verhelpen voor de GP van Saudi-Arabië, die Verstappen won.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
5 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden