Red Bull vreest ook in Oostenrijk voor snelle Norris
SPIELBERG (ANP/RTR) - Red Bull verwacht komend weekend in de Grote Prijs van Oostenrijk weer een snelle Lando Norris. Dat zei teambaas Christian Horner in aanloop naar de race op het circuit in Spielberg, dat eigendom is van de energiedrankfabrikant. Drievoudig wereldkampioen Max Verstappen wist Norris afgelopen zondag in de Grote Prijs van Spanje nipt voor te blijven en zijn zevende zege van dit jaar te boeken, maar de Nederlander gaf na afloop wel toe dat de Brit de snelste auto had.
"We verwachten dat McLaren en Lando weer snel zullen zijn", zei Horner. "Van Ferrari en Mercedes weet ik het niet. Als je kijkt naar het gat met die jongens na de race in Spanje, was het vrijwel gelijk aan vorig jaar. Degene die een stap verder is gegaan, is Lando. We moeten op dit moment heel hard vechten voor de overwinningen en we moeten als team op de toppen van ons kunnen werken. Dat is de Formule 1, dat is zoals het hoort."
Verstappen spoorde na de Grote Prijs van Spanje het team van Red Bull aan om de prestaties van zijn auto te verbeteren. "Dit kunnen we de rest van het seizoen niet volhouden. Dat baart zorgen, wij zullen onze Red Bull echt beter moeten maken."
Duizenden fans
In de vooruitblik van Red Bull liet de Nederlander weten dat hij graag in Oostenrijk is. Jaarlijks trekken vele duizenden fans van Verstappen naar de Red Bull Ring. "Het is goed om de fans in het oranje te zien en hun steun te voelen. Het circuit leent zich voor inhaalacties, dus ik weet zeker dat het een spannende race gaat worden", aldus de Limburger.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de elfde ronde van de Formule 1 van dit jaar en bevat evenals vorig jaar een sprintrace. Verstappen won vorig jaar zowel de sprint als de hoofdrace op de Red Bull Ring. Hij leidt ook dit jaar in het kampioenschap en heeft 69 punten voorsprong op Norris, die tweede staat.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
10 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
13 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
16 uur geleden