Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull verwacht in 2024 minder dominant te zijn in de Formule 1

Red Bull verwacht in 2024 minder dominant te zijn in de Formule 1

DOHA (ANP) - Red Bull zal in 2024 minder dominant zijn dan dit seizoen in de Formule 1. Dat verwacht technisch directeur Pierre Waché van de Oostenrijkse renstal. "Hoe stabieler de regels blijven, hoe kleiner het voordeel dat we momenteel nog hebben", zei de Fransman onlangs in een interview met AFP.

Max Verstappen kan dit weekeinde in de Grote Prijs van Qatar zijn derde wereldtitel al veiligstellen. Dat is vroeg, want na Qatar zijn er nog vijf grands prix te gaan. Verstappen won dertien van de zestien races dit jaar, teamgenoot Sergio Pérez twee. Met vijftien opeenvolgende overwinningen vestigde Red Bull een nieuw record in de Formule 1.

"We hadden helemaal niet verwacht dat we zo dominant zouden zijn en records zouden breken. We dachten dat Mercedes en Ferrari vanaf de start van het seizoen veel dichter bij ons zouden zitten", zegt Waché. "Maar heel erg vind ik het niet. We werken dit jaar zonder paniek, in continuïteit en rust. Dat is belangrijk, want zo doen we ons beste werk. De kunst is wel om waakzaam te blijven op wat de concurrenten doen."

Spannender

Waché kan de dominantie van Red Bull niet echt verklaren. "In het team beseffen we nog niet echt wat er nu gaande is. We zijn vooral gefocust op wat we doen. We concentreren ons op wat we moeten doen om de beste te zijn in elke race, op hoe we de auto kunnen ontwikkelen en ook op de auto van volgend jaar. We denken nooit aan records."

Toch verwacht Waché dat met name Mercedes en Ferrari zich in 2024 veel meer dan dit jaar kunnen meten met Red Bull. De regels voor de ontwikkeling van de auto blijven ongeveer hetzelfde, waardoor de concurrentie veel meer gelegenheid heeft het gat met Red Bull te verkleinen. "Het zou voor ons wel eens een spannender en gecompliceerder kampioenschap kunnen worden."

Dat heeft ook te maken met de straf die Red Bull vorig jaar kreeg voor het overschrijden van het budgetplafond. Het team kreeg 10 procent minder tijd om de auto te testen in de windtunnel. "Die straf zal een veel grotere impact hebben op onze auto van 2024. We hebben namelijk een langzamere ontwikkelingscurve."

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

13 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

15 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

18 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

19 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

19 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

21 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

1 dag geleden