Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull verwacht in 2024 minder dominant te zijn in de Formule 1

Red Bull verwacht in 2024 minder dominant te zijn in de Formule 1

DOHA (ANP) - Red Bull zal in 2024 minder dominant zijn dan dit seizoen in de Formule 1. Dat verwacht technisch directeur Pierre Waché van de Oostenrijkse renstal. "Hoe stabieler de regels blijven, hoe kleiner het voordeel dat we momenteel nog hebben", zei de Fransman onlangs in een interview met AFP.

Max Verstappen kan dit weekeinde in de Grote Prijs van Qatar zijn derde wereldtitel al veiligstellen. Dat is vroeg, want na Qatar zijn er nog vijf grands prix te gaan. Verstappen won dertien van de zestien races dit jaar, teamgenoot Sergio Pérez twee. Met vijftien opeenvolgende overwinningen vestigde Red Bull een nieuw record in de Formule 1.

"We hadden helemaal niet verwacht dat we zo dominant zouden zijn en records zouden breken. We dachten dat Mercedes en Ferrari vanaf de start van het seizoen veel dichter bij ons zouden zitten", zegt Waché. "Maar heel erg vind ik het niet. We werken dit jaar zonder paniek, in continuïteit en rust. Dat is belangrijk, want zo doen we ons beste werk. De kunst is wel om waakzaam te blijven op wat de concurrenten doen."

Spannender

Waché kan de dominantie van Red Bull niet echt verklaren. "In het team beseffen we nog niet echt wat er nu gaande is. We zijn vooral gefocust op wat we doen. We concentreren ons op wat we moeten doen om de beste te zijn in elke race, op hoe we de auto kunnen ontwikkelen en ook op de auto van volgend jaar. We denken nooit aan records."

Toch verwacht Waché dat met name Mercedes en Ferrari zich in 2024 veel meer dan dit jaar kunnen meten met Red Bull. De regels voor de ontwikkeling van de auto blijven ongeveer hetzelfde, waardoor de concurrentie veel meer gelegenheid heeft het gat met Red Bull te verkleinen. "Het zou voor ons wel eens een spannender en gecompliceerder kampioenschap kunnen worden."

Dat heeft ook te maken met de straf die Red Bull vorig jaar kreeg voor het overschrijden van het budgetplafond. Het team kreeg 10 procent minder tijd om de auto te testen in de windtunnel. "Die straf zal een veel grotere impact hebben op onze auto van 2024. We hebben namelijk een langzamere ontwikkelingscurve."

Meer uit Sport

Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

17 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

20 uur geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

1 dag geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

1 dag geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

1 dag geleden
Titelverdedigster Gauff boekt eerste zege tijdens WTA Finals

RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.

1 dag geleden
Oud-Formule 1-baas Ecclestone: Verstappen wordt wereldkampioen

BERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.

1 dag geleden