Red Bull verwacht felle strijd met Mercedes op Silverstone
SILVERSTONE (ANP) - Ondanks vijf grand-prixzeges op rij, waarvan vier door Max Verstappen, verwacht het Formule 1 Team van Red Bull felle tegenstand van Mercedes dit weekend bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië.
Mercedes heeft sinds de Grand Prix van Spanje afgelopen mei geen race meer gewonnen. Maar het team heeft wel sinds 2013 elke poleposition op het circuit van Silverstone gepakt en er zeven van de laatste negen grands prix gewonnen. Bovendien komt Mercedes dit weekend met upgrades aan de auto dus is Verstappen op zijn hoede voor de Britse wereldkampioen Lewis Hamilton en de Fin Valtteri Bottas.
"Ik zeg altijd dat we moeten werken om de auto in de best mogelijke staat op de baan te krijgen wat betreft de set-up. Natuurlijk zal het nu met de verandering van het format een beetje moeilijker zijn om dat te doen, maar ik kijk ernaar uit om het weekend te beginnen en dan zullen we vanzelf wel zien waar we staan," zei Verstappen.
Naast de reguliere race op zondag is er zaterdag voor het eerst in de historie een sprintrace in de Formule 1, waar wat extra WK-punten verdiend kunnen worden en gestreden wordt voor de pole op zondag.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
19 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
35 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
46 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
4 uur geleden