Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull verafschuwt bedreigingen aan coureurs en hun families

Red Bull verafschuwt bedreigingen aan coureurs en hun families

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-renstal Red Bull spreekt zijn afschuw uit over beledigingen die Max Verstappen, Sergio Pérez en hun families na de race in São Paulo op sociale media over zich heen gestort kregen. Dat was naar aanleiding van het negeren van een teamorder van Verstappen in de laatste ronde van de Grote Prijs van Brazilië. De wereldkampioen weigerde toen gehoor te geven aan het verzoek om de zesde plaats op te geven ten faveure van zijn teamgenoot Sergio Pérez.

Red Bull spreekt van "onaanvaardbare" reacties op internet. "Doodsbedreigingen, haatmail en beledigingen die zelfs hun families raken zijn betreurenswaardig. Het misbruik op sociale media is schokkend en bedroevend en moet stoppen", zegt de renstal in een verklaring. "Het is helaas iets dat we als sport met enige regelmaat moeten veroordelen. Voor deze vuilspuiterij is geen plaats in het autoracen. Wij vinden inclusie belangrijk en willen een veilige plek voor iedereen om te werken en van onze sport te genieten."

Verstappen veroordeelde de beledigingen aan het adres van zijn moeder, zus en vriendin. "Walgelijk. Het is onaanvaardbaar", zei hij bij de persconferentie in aanloop naar de laatste race van het jaar in Abu Dhabi. Hij benadrukte ook dat zijn weigering om Pérez te helpen niets te maken had met de positie in de race. "Het gaat over iets dat eerder in het seizoen is gebeurd. Ik had dat al eerder uitgelegd aan het team en het team was ermee akkoord", zei de Limburger.

Het negeren van de teamorder leverde de wereldkampioen veel commentaar op. Verstappen was namelijk al zeker van de wereldtitel, hij kon de race in São Paulo niet meer winnen, terwijl Pérez nog strijdt voor de tweede plaats in het kampioenschap. "Ik ben geen slechte teamgenoot en altijd behulpzaam geweest. Ik plaats altijd het team voorop en dat weten ze. Ik denk wel dat we wat meer open moeten zijn naar elkaar in de communicatie."

Red Bull erkende dat het fouten heeft gemaakt bij het geven van de teamorder. "We hadden de situatie die zich in de laatste ronde ontvouwde niet voorzien, we hadden vooraf geen strategie besproken voor een dergelijk scenario", meldde de renstal. "Helaas werd Max pas in de laatste bocht geïnformeerd over het verzoek om zijn positie op te geven, zonder dat hij alle benodigde informatie had. Dit bracht Max, die altijd een open en eerlijke teamspeler is geweest, in de lastige situatie met weinig tijd om te reageren en dat was niet onze bedoeling. Het team heeft na afloop de verklaring van Max aanvaard."

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

13 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

16 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

16 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

18 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

19 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

1 dag geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden