Red Bull respecteert dat Verstappen hitserie Netflix mijdt
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen wordt op handen gedragen bij Red Bull. Na jaren opboksen tegen het superieure Mercedes wist de Nederlandse coureur vorig jaar de inspanningen van de Oostenrijkse renstal te belonen met de wereldtitel in de Formule 1. De eerste voor een Nederlander en de eerste voor Red Bull sinds die van Sebastian Vettel in 2013.
Teambaas Christian Horner noemt Verstappen cruciaal voor het team. "Zijn input is enorm. Onze ontwerpers en monteurs hangen aan zijn lippen als hij wat zegt over de auto", vertelt de Engelsman, die er trots op is dat Verstappen dit seizoen de wereldtitel mag verdedigen met het nummer 1. "Dat het eindelijk gelukt is Mercedes te verslaan en zijn jongensdroom te realiseren, neemt een hoop druk weg."
Verstappen geniet bij Red Bull het respect van de kampioen die zonder problemen zijn eigen beslissingen neemt. Terwijl Horner een hoofdrol vertolkt in seizoen 4 van de Netflix-serie 'Drive to Survive', koos Verstappen ervoor niet actief mee te werken. "Het is over de top. Na seizoen één was het al verpest. Ik ben een vrij nuchtere kerel en ik wil gewoon feiten en geen hype", zei de Limburger daarover.
Inkijk
"Netflix had heel graag wat meer Max gehad, maar wij respecteren zijn besluit. Hij komt vaak genoeg in beeld in de serie en is zodoende toch een hoofdpersoon in de show, ook al doet hij niet direct mee", zegt Horner, die zelf wel heel tevreden is over de serie. "Ze geeft een fantastische inkijk achter de schermen en belicht goed de uitdagingen in onze sport. De serie heeft bij massa’s mensen de Formule 1 populair gemaakt."
Horner weet dat Verstappen ook zonder Netflix razend populair is. Hij noemt de Dutch Grand Prix in Zandvoort een van zijn hoogtepunten van het afgelopen seizoen. "Het publiek en de atmosfeer waren geweldig. De reacties van vreugde en trots bij al die mensen na de zege van Max zal ik nooit vergeten. In mijn ogen was Zandvoort het grootste evenement voor ons."
De teambaas denkt dat het beste nog moet komen van Verstappen. "Vergeet niet dat hij pas 24 jaar is. Hij zal zich de komende jaren blijven ontwikkelen en een steeds betere coureur worden. Ik hoop dat we hem dit jaar weer veel races zien winnen, maar ik kan er pas wat zinnigs over zeggen na de race in Bahrein. De Formule 1 heeft de grootste regelwijziging doorgevoerd in 40 jaar en het betekende een gigantische verandering van de auto’s. We krijgen dit weekeinde pas een beetje een beeld van de verhoudingen. Wat ik wel weet is dat we een geweldig team hebben met daarin dezelfde mensen die de auto hebben ontworpen en gebouwd. Er is geen reden om te denken dat we niet nogmaals wereldkampioen kunnen worden."
Meer uit Sport
NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
11 uur geleden