Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull respecteert dat Verstappen hitserie Netflix mijdt

Red Bull respecteert dat Verstappen hitserie Netflix mijdt

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen wordt op handen gedragen bij Red Bull. Na jaren opboksen tegen het superieure Mercedes wist de Nederlandse coureur vorig jaar de inspanningen van de Oostenrijkse renstal te belonen met de wereldtitel in de Formule 1. De eerste voor een Nederlander en de eerste voor Red Bull sinds die van Sebastian Vettel in 2013.

Teambaas Christian Horner noemt Verstappen cruciaal voor het team. "Zijn input is enorm. Onze ontwerpers en monteurs hangen aan zijn lippen als hij wat zegt over de auto", vertelt de Engelsman, die er trots op is dat Verstappen dit seizoen de wereldtitel mag verdedigen met het nummer 1. "Dat het eindelijk gelukt is Mercedes te verslaan en zijn jongensdroom te realiseren, neemt een hoop druk weg."

Verstappen geniet bij Red Bull het respect van de kampioen die zonder problemen zijn eigen beslissingen neemt. Terwijl Horner een hoofdrol vertolkt in seizoen 4 van de Netflix-serie 'Drive to Survive', koos Verstappen ervoor niet actief mee te werken. "Het is over de top. Na seizoen één was het al verpest. Ik ben een vrij nuchtere kerel en ik wil gewoon feiten en geen hype", zei de Limburger daarover.

Inkijk

"Netflix had heel graag wat meer Max gehad, maar wij respecteren zijn besluit. Hij komt vaak genoeg in beeld in de serie en is zodoende toch een hoofdpersoon in de show, ook al doet hij niet direct mee", zegt Horner, die zelf wel heel tevreden is over de serie. "Ze geeft een fantastische inkijk achter de schermen en belicht goed de uitdagingen in onze sport. De serie heeft bij massa’s mensen de Formule 1 populair gemaakt."

Horner weet dat Verstappen ook zonder Netflix razend populair is. Hij noemt de Dutch Grand Prix in Zandvoort een van zijn hoogtepunten van het afgelopen seizoen. "Het publiek en de atmosfeer waren geweldig. De reacties van vreugde en trots bij al die mensen na de zege van Max zal ik nooit vergeten. In mijn ogen was Zandvoort het grootste evenement voor ons."

De teambaas denkt dat het beste nog moet komen van Verstappen. "Vergeet niet dat hij pas 24 jaar is. Hij zal zich de komende jaren blijven ontwikkelen en een steeds betere coureur worden. Ik hoop dat we hem dit jaar weer veel races zien winnen, maar ik kan er pas wat zinnigs over zeggen na de race in Bahrein. De Formule 1 heeft de grootste regelwijziging doorgevoerd in 40 jaar en het betekende een gigantische verandering van de auto’s. We krijgen dit weekeinde pas een beetje een beeld van de verhoudingen. Wat ik wel weet is dat we een geweldig team hebben met daarin dezelfde mensen die de auto hebben ontworpen en gebouwd. Er is geen reden om te denken dat we niet nogmaals wereldkampioen kunnen worden."

Meer uit Sport

Nederland met zestig atleten naar EK in Birmingham

ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.

10 uur geleden
Turnster Sanne Wevers (34) in EK-selectie, Ubbink (15) debuteert

ARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.

12 uur geleden
Belgische wielrenner Merlier wint criterium in Chaam

CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.

1 dag geleden
Wielrenster Vos ziet in de Tour kansen naast rol als wegkapitein

LAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert wint bij rentree in Ronde van Denemarken

AALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.

1 dag geleden
Visma-Lease a Bike verdedigt Tourtitel met Nederlandse rensters

LAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.

1 dag geleden
Contract tot einde carrière voor Belg Swings bij schaatsteam X²O

GRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.

1 dag geleden