Red Bull respecteert dat Verstappen hitserie Netflix mijdt
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen wordt op handen gedragen bij Red Bull. Na jaren opboksen tegen het superieure Mercedes wist de Nederlandse coureur vorig jaar de inspanningen van de Oostenrijkse renstal te belonen met de wereldtitel in de Formule 1. De eerste voor een Nederlander en de eerste voor Red Bull sinds die van Sebastian Vettel in 2013.
Teambaas Christian Horner noemt Verstappen cruciaal voor het team. "Zijn input is enorm. Onze ontwerpers en monteurs hangen aan zijn lippen als hij wat zegt over de auto", vertelt de Engelsman, die er trots op is dat Verstappen dit seizoen de wereldtitel mag verdedigen met het nummer 1. "Dat het eindelijk gelukt is Mercedes te verslaan en zijn jongensdroom te realiseren, neemt een hoop druk weg."
Verstappen geniet bij Red Bull het respect van de kampioen die zonder problemen zijn eigen beslissingen neemt. Terwijl Horner een hoofdrol vertolkt in seizoen 4 van de Netflix-serie 'Drive to Survive', koos Verstappen ervoor niet actief mee te werken. "Het is over de top. Na seizoen één was het al verpest. Ik ben een vrij nuchtere kerel en ik wil gewoon feiten en geen hype", zei de Limburger daarover.
Inkijk
"Netflix had heel graag wat meer Max gehad, maar wij respecteren zijn besluit. Hij komt vaak genoeg in beeld in de serie en is zodoende toch een hoofdpersoon in de show, ook al doet hij niet direct mee", zegt Horner, die zelf wel heel tevreden is over de serie. "Ze geeft een fantastische inkijk achter de schermen en belicht goed de uitdagingen in onze sport. De serie heeft bij massa’s mensen de Formule 1 populair gemaakt."
Horner weet dat Verstappen ook zonder Netflix razend populair is. Hij noemt de Dutch Grand Prix in Zandvoort een van zijn hoogtepunten van het afgelopen seizoen. "Het publiek en de atmosfeer waren geweldig. De reacties van vreugde en trots bij al die mensen na de zege van Max zal ik nooit vergeten. In mijn ogen was Zandvoort het grootste evenement voor ons."
De teambaas denkt dat het beste nog moet komen van Verstappen. "Vergeet niet dat hij pas 24 jaar is. Hij zal zich de komende jaren blijven ontwikkelen en een steeds betere coureur worden. Ik hoop dat we hem dit jaar weer veel races zien winnen, maar ik kan er pas wat zinnigs over zeggen na de race in Bahrein. De Formule 1 heeft de grootste regelwijziging doorgevoerd in 40 jaar en het betekende een gigantische verandering van de auto’s. We krijgen dit weekeinde pas een beetje een beeld van de verhoudingen. Wat ik wel weet is dat we een geweldig team hebben met daarin dezelfde mensen die de auto hebben ontworpen en gebouwd. Er is geen reden om te denken dat we niet nogmaals wereldkampioen kunnen worden."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden