Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull met Verstappen op jacht naar 35 jaar oud record McLaren

Red Bull met Verstappen op jacht naar 35 jaar oud record McLaren

SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull kan komend weekeind in de Grote Prijs van Groot-Brittannië het 35 jaar oude record van elf overwinningen op rij evenaren. Dat record uit 1988 staat op naam van McLaren met de coureurs Ayrton Senna en Alain Prost.

Red Bull heeft inmiddels tien races op rij gewonnen, met acht zeges voor Max Verstappen en twee voor Sergio Pérez, De triomftocht begon eind vorig jaar in Abu Dhabi en strekt zich tot dusverre uit tot en met de Grote Prijs van Oostenrijk afgelopen weekeinde.

Verstappen is de aangewezen coureur om het record te pakken. De tweevoudig wereldkampioen won de laatste vijf races en heeft na negen grands prix al een voorsprong van 81 punten op zijn eerste achtervolger, zijn Mexicaanse teamgenoot Pérez. De Nederlander won echter nog nooit op Silverstone. Vorig jaar eindigde hij als zevende, omdat hij met een kapotte onderkant van zijn auto geen topsnelheid kon maken.

Hamilton

"We hebben sinds Mark Webber in 2012 hier niet meer gewonnen, dus we hebben Silverstone voor dit jaar aangekruist op de kalender", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull. "Maar wie weet welke obstakels we tegenkomen. Dat hebben we vorig jaar kunnen zien."

Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is met acht zeges recordhouder in de Britse grand prix. Hij heeft voor het laatst een grand prix gewonnen in 2021 (Saudi-Arabië).

Meer uit Sport

NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

4 minuten geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

2 uur geleden
Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

17 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

18 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden