Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull met Verstappen op jacht naar 35 jaar oud record McLaren

Red Bull met Verstappen op jacht naar 35 jaar oud record McLaren

SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull kan komend weekeind in de Grote Prijs van Groot-Brittannië het 35 jaar oude record van elf overwinningen op rij evenaren. Dat record uit 1988 staat op naam van McLaren met de coureurs Ayrton Senna en Alain Prost.

Red Bull heeft inmiddels tien races op rij gewonnen, met acht zeges voor Max Verstappen en twee voor Sergio Pérez, De triomftocht begon eind vorig jaar in Abu Dhabi en strekt zich tot dusverre uit tot en met de Grote Prijs van Oostenrijk afgelopen weekeinde.

Verstappen is de aangewezen coureur om het record te pakken. De tweevoudig wereldkampioen won de laatste vijf races en heeft na negen grands prix al een voorsprong van 81 punten op zijn eerste achtervolger, zijn Mexicaanse teamgenoot Pérez. De Nederlander won echter nog nooit op Silverstone. Vorig jaar eindigde hij als zevende, omdat hij met een kapotte onderkant van zijn auto geen topsnelheid kon maken.

Hamilton

"We hebben sinds Mark Webber in 2012 hier niet meer gewonnen, dus we hebben Silverstone voor dit jaar aangekruist op de kalender", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull. "Maar wie weet welke obstakels we tegenkomen. Dat hebben we vorig jaar kunnen zien."

Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is met acht zeges recordhouder in de Britse grand prix. Hij heeft voor het laatst een grand prix gewonnen in 2021 (Saudi-Arabië).

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

46 minuten geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

58 minuten geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

10 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

11 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden