Red Bull heeft verkeerde achtervleugel mee volgens adviseur Marko
LAS VEGAS (ANP/AFP) - Waar Max Verstappen het gebrek aan grip en snelheid van de Red Bull in Las Vegas zocht in de banden, lag het volgens topadviseur Helmut Marko aan de achtervleugel. In een interview met het Duitse tijdschrift Auto, Motor und Sport zei hij dat het Formule 1-team de verkeerde achtervleugel bij zich heeft in de Amerikaanse gokstad.
Verstappen reed de vijfde tijd in de eerste training en slechts de zeventiende tijd in de tweede training. Volgens de regerend wereldkampioen en leider in het kampioenschap had het team moeite met de banden en had het niet de snelheid. "Het heeft zeker te maken met de banden. Omdat we geen grip hadden voelde het alsof we op ijs reden", zei hij.
Marko zocht de oorzaak in de vleugel. De Red Bull verliest door de te grote achtervleugel tot zes tienden van een seconde op het rechte stuk, de Las Vegas Boulevard die naar Caesars Palace leidt. "We hebben geen andere achtervleugel mee, een kleinere, zoals we zien bij onze concurrenten", aldus Marko. "Dat zou zeker verschil maken."
Te laat
Het is volgens de adviseur ook te laat om nog een andere, kleinere vleugel, in te vliegen naar Las Vegas voor de race van zaterdagavond (plaatselijke tijd).
Verstappen heeft in de strijd om de wereldtitel 62 punten voorsprong op de Brit Lando Norris. Er zijn met de grand prix van Las Vegas nog drie races.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
2 minuten geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
23 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geleden