Red Bull heeft verkeerde achtervleugel mee volgens adviseur Marko
LAS VEGAS (ANP/AFP) - Waar Max Verstappen het gebrek aan grip en snelheid van de Red Bull in Las Vegas zocht in de banden, lag het volgens topadviseur Helmut Marko aan de achtervleugel. In een interview met het Duitse tijdschrift Auto, Motor und Sport zei hij dat het Formule 1-team de verkeerde achtervleugel bij zich heeft in de Amerikaanse gokstad.
Verstappen reed de vijfde tijd in de eerste training en slechts de zeventiende tijd in de tweede training. Volgens de regerend wereldkampioen en leider in het kampioenschap had het team moeite met de banden en had het niet de snelheid. "Het heeft zeker te maken met de banden. Omdat we geen grip hadden voelde het alsof we op ijs reden", zei hij.
Marko zocht de oorzaak in de vleugel. De Red Bull verliest door de te grote achtervleugel tot zes tienden van een seconde op het rechte stuk, de Las Vegas Boulevard die naar Caesars Palace leidt. "We hebben geen andere achtervleugel mee, een kleinere, zoals we zien bij onze concurrenten", aldus Marko. "Dat zou zeker verschil maken."
Te laat
Het is volgens de adviseur ook te laat om nog een andere, kleinere vleugel, in te vliegen naar Las Vegas voor de race van zaterdagavond (plaatselijke tijd).
Verstappen heeft in de strijd om de wereldtitel 62 punten voorsprong op de Brit Lando Norris. Er zijn met de grand prix van Las Vegas nog drie races.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
3 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
6 uur geleden