Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull heeft verkeerde achtervleugel mee volgens adviseur Marko

Red Bull heeft verkeerde achtervleugel mee volgens adviseur Marko

LAS VEGAS (ANP/AFP) - Waar Max Verstappen het gebrek aan grip en snelheid van de Red Bull in Las Vegas zocht in de banden, lag het volgens topadviseur Helmut Marko aan de achtervleugel. In een interview met het Duitse tijdschrift Auto, Motor und Sport zei hij dat het Formule 1-team de verkeerde achtervleugel bij zich heeft in de Amerikaanse gokstad.

Verstappen reed de vijfde tijd in de eerste training en slechts de zeventiende tijd in de tweede training. Volgens de regerend wereldkampioen en leider in het kampioenschap had het team moeite met de banden en had het niet de snelheid. "Het heeft zeker te maken met de banden. Omdat we geen grip hadden voelde het alsof we op ijs reden", zei hij.

Marko zocht de oorzaak in de vleugel. De Red Bull verliest door de te grote achtervleugel tot zes tienden van een seconde op het rechte stuk, de Las Vegas Boulevard die naar Caesars Palace leidt. "We hebben geen andere achtervleugel mee, een kleinere, zoals we zien bij onze concurrenten", aldus Marko. "Dat zou zeker verschil maken."

Te laat

Het is volgens de adviseur ook te laat om nog een andere, kleinere vleugel, in te vliegen naar Las Vegas voor de race van zaterdagavond (plaatselijke tijd).

Verstappen heeft in de strijd om de wereldtitel 62 punten voorsprong op de Brit Lando Norris. Er zijn met de grand prix van Las Vegas nog drie races.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

31 minuten geleden
Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

2 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

2 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

2 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

2 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

3 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meterĀ 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

3 uur geleden