Red Bull-erfgenaam krijgt 582 miljoen euro aan dividenden
FUSCHL AM SEE (ANP/BLOOMBERG) - Mark Mateschitz, de erfgenaam van Red Bull, heeft in totaal 582 miljoen euro aan dividenden ontvangen. Het is zijn eerste uitbetaling sinds hij het belang in het Oostenrijkse energiedrankenbedrijf overnam van zijn vorig jaar overleden vader Dietrich Mateschitz.
Sinds vorig jaar heeft de 31-jarige Mark Mateschitz 49 procent van Red Bull in handen. Dat belang maakte hem in één klap rijk omdat Red Bull veel dividend uitkeert. Na de overname werd de Oostenrijker de rijkste millennial van Europa. De resterende aandelen Red Bull zijn in handen van de Thaise zakenfamilie Yoovidhya.
De uitgekeerde dividenden zijn wel de laagste in drie jaar. De gestegen kosten voor productie en marketing zorgden vorig jaar namelijk voor een lagere winst. De omzet steeg wel met een kwart, naar bijna 9,7 miljard euro. Red Bull verkocht 11,6 miljard blikjes energiedrank in 2022. In Nederland is Red Bull naast zijn energiedranken ook bekend als sponsor van het Formule 1- team van Max Verstappen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
52 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
1 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
3 uur geleden