Red Bull-erfgenaam krijgt 582 miljoen euro aan dividenden
FUSCHL AM SEE (ANP/BLOOMBERG) - Mark Mateschitz, de erfgenaam van Red Bull, heeft in totaal 582 miljoen euro aan dividenden ontvangen. Het is zijn eerste uitbetaling sinds hij het belang in het Oostenrijkse energiedrankenbedrijf overnam van zijn vorig jaar overleden vader Dietrich Mateschitz.
Sinds vorig jaar heeft de 31-jarige Mark Mateschitz 49 procent van Red Bull in handen. Dat belang maakte hem in één klap rijk omdat Red Bull veel dividend uitkeert. Na de overname werd de Oostenrijker de rijkste millennial van Europa. De resterende aandelen Red Bull zijn in handen van de Thaise zakenfamilie Yoovidhya.
De uitgekeerde dividenden zijn wel de laagste in drie jaar. De gestegen kosten voor productie en marketing zorgden vorig jaar namelijk voor een lagere winst. De omzet steeg wel met een kwart, naar bijna 9,7 miljard euro. Red Bull verkocht 11,6 miljard blikjes energiedrank in 2022. In Nederland is Red Bull naast zijn energiedranken ook bekend als sponsor van het Formule 1- team van Max Verstappen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
39 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
11 uur geleden