Red Bull-erfgenaam krijgt 582 miljoen euro aan dividenden
FUSCHL AM SEE (ANP/BLOOMBERG) - Mark Mateschitz, de erfgenaam van Red Bull, heeft in totaal 582 miljoen euro aan dividenden ontvangen. Het is zijn eerste uitbetaling sinds hij het belang in het Oostenrijkse energiedrankenbedrijf overnam van zijn vorig jaar overleden vader Dietrich Mateschitz.
Sinds vorig jaar heeft de 31-jarige Mark Mateschitz 49 procent van Red Bull in handen. Dat belang maakte hem in één klap rijk omdat Red Bull veel dividend uitkeert. Na de overname werd de Oostenrijker de rijkste millennial van Europa. De resterende aandelen Red Bull zijn in handen van de Thaise zakenfamilie Yoovidhya.
De uitgekeerde dividenden zijn wel de laagste in drie jaar. De gestegen kosten voor productie en marketing zorgden vorig jaar namelijk voor een lagere winst. De omzet steeg wel met een kwart, naar bijna 9,7 miljard euro. Red Bull verkocht 11,6 miljard blikjes energiedrank in 2022. In Nederland is Red Bull naast zijn energiedranken ook bekend als sponsor van het Formule 1- team van Max Verstappen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
5 uur geleden