Red Bull en Ferrari ontkennen klacht over Toto en Susie Wolff
LONDEN (ANP/RTR) - De grote renstallen in de Formule 1 ontkennen dat ze een klacht bij de internationale autosportfederatie FIA hebben ingediend over teambaas Toto Wolff van Mercedes en diens vrouw Susie Wolff, de baas van de F1 Academy.
De FIA maakte dinsdag bekend een onderzoek te doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1 naar aanleiding van een bericht in het tijdschrift Business F1. Toto Wolff zou vertrouwelijke informatie uit vergaderingen van de teambazen hebben doorgespeeld naar Susie Wolff, die als manager van de F1 Academy aanschuift bij de vergaderingen van de commerciële rechtenhouder van de Formule 1 (FOM).
"We zijn grote rivalen op de baan, maar wij hebben geen klacht ingediend. Noch over Toto, noch over Susie", zei teambaas Christian Horner van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, bij Sky Sports. "De mededeling van de FIA heeft ons verbaasd, maar wij hebben er niets mee te maken."
Soortgelijke verklaringen
Even later volgde een officiële verklaring van Red Bull. Ferrari, McLaren, Aston Martin en Haas brachten soortgelijke verklaringen naar buiten via X. De teams beweren met klem dat de klacht over de Mercedes-baas en diens vrouw niet van hen afkomstig is en benadrukken dat ze "blij en trots" zijn dat ze deelnemen aan de F1 Academy en manager Wolff steunen.
De F1 Academy is de talentklasse van de Formule 1 voor vrouwelijke coureurs. Volgend jaar rijden alle tien teams met een auto en een coureur in dat kampioenschap.
Verbolgen
Susie Wolff kwam eerder woensdag al naar buiten met een verklaring waarin ze haar betrokkenheid bij belangenverstrengeling in de Formule 1 ontkende. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zei ze.
Mercedes reageerde verbolgen op de stap van de FIA. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, die hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder.
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
13 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
16 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
16 uur geleden