Red Bull en Ferrari ontkennen klacht over Toto en Susie Wolff
LONDEN (ANP/RTR) - De grote renstallen in de Formule 1 ontkennen dat ze een klacht bij de internationale autosportfederatie FIA hebben ingediend over teambaas Toto Wolff van Mercedes en diens vrouw Susie Wolff, de baas van de F1 Academy.
De FIA maakte dinsdag bekend een onderzoek te doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1 naar aanleiding van een bericht in het tijdschrift Business F1. Toto Wolff zou vertrouwelijke informatie uit vergaderingen van de teambazen hebben doorgespeeld naar Susie Wolff, die als manager van de F1 Academy aanschuift bij de vergaderingen van de commerciële rechtenhouder van de Formule 1 (FOM).
"We zijn grote rivalen op de baan, maar wij hebben geen klacht ingediend. Noch over Toto, noch over Susie", zei teambaas Christian Horner van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, bij Sky Sports. "De mededeling van de FIA heeft ons verbaasd, maar wij hebben er niets mee te maken."
Soortgelijke verklaringen
Even later volgde een officiële verklaring van Red Bull. Ferrari, McLaren, Aston Martin en Haas brachten soortgelijke verklaringen naar buiten via X. De teams beweren met klem dat de klacht over de Mercedes-baas en diens vrouw niet van hen afkomstig is en benadrukken dat ze "blij en trots" zijn dat ze deelnemen aan de F1 Academy en manager Wolff steunen.
De F1 Academy is de talentklasse van de Formule 1 voor vrouwelijke coureurs. Volgend jaar rijden alle tien teams met een auto en een coureur in dat kampioenschap.
Verbolgen
Susie Wolff kwam eerder woensdag al naar buiten met een verklaring waarin ze haar betrokkenheid bij belangenverstrengeling in de Formule 1 ontkende. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zei ze.
Mercedes reageerde verbolgen op de stap van de FIA. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, die hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
19 uur geleden