Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull en Ferrari ontkennen klacht over Toto en Susie Wolff

Red Bull en Ferrari ontkennen klacht over Toto en Susie Wolff

LONDEN (ANP/RTR) - De grote renstallen in de Formule 1 ontkennen dat ze een klacht bij de internationale autosportfederatie FIA hebben ingediend over teambaas Toto Wolff van Mercedes en diens vrouw Susie Wolff, de baas van de F1 Academy.

De FIA maakte dinsdag bekend een onderzoek te doen naar belangenverstrengeling in de Formule 1 naar aanleiding van een bericht in het tijdschrift Business F1. Toto Wolff zou vertrouwelijke informatie uit vergaderingen van de teambazen hebben doorgespeeld naar Susie Wolff, die als manager van de F1 Academy aanschuift bij de vergaderingen van de commerciële rechtenhouder van de Formule 1 (FOM).

"We zijn grote rivalen op de baan, maar wij hebben geen klacht ingediend. Noch over Toto, noch over Susie", zei teambaas Christian Horner van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, bij Sky Sports. "De mededeling van de FIA heeft ons verbaasd, maar wij hebben er niets mee te maken."

Soortgelijke verklaringen

Even later volgde een officiële verklaring van Red Bull. Ferrari, McLaren, Aston Martin en Haas brachten soortgelijke verklaringen naar buiten via X. De teams beweren met klem dat de klacht over de Mercedes-baas en diens vrouw niet van hen afkomstig is en benadrukken dat ze "blij en trots" zijn dat ze deelnemen aan de F1 Academy en manager Wolff steunen.

De F1 Academy is de talentklasse van de Formule 1 voor vrouwelijke coureurs. Volgend jaar rijden alle tien teams met een auto en een coureur in dat kampioenschap.

Verbolgen

Susie Wolff kwam eerder woensdag al naar buiten met een verklaring waarin ze haar betrokkenheid bij belangenverstrengeling in de Formule 1 ontkende. "Het is teleurstellend dat mijn integriteit op deze manier in twijfel wordt getrokken. De beschuldigingen lijken gestoeld op mijn burgerlijke staat in plaats van mijn vaardigheden", zei ze.

Mercedes reageerde verbolgen op de stap van de FIA. "We nemen kennis van het bericht van de FIA, die hiermee gehoor geeft aan ongegronde beschuldigingen van een enkel mediakanaal", reageerde een woordvoerder.

Meer uit Sport

Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

9 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

12 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

13 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

13 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

14 uur geleden
Sprinter Van Uden leergierig voor start Giro in Albanië

DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.

17 uur geleden
Tennisser De Jong bereikt tweede ronde masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.

18 uur geleden