Red Bull dacht aan bewuste besmetting van Verstappen
MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft even met de gedachte gespeeld om Max Verstappen en de andere coureurs die het onder contract heeft staan bewust te besmetten met het coronavirus. Het idee was dat de coureurs, jonge en gezonde mannen voor wie het virus in principe geen gevaar vormt, daarna immuun zouden zijn. Ze zouden dan in de loop van dit jaar, als het Formule 1-seizoen alsnog van start kan gaan, niet meer het risico lopen alsnog besmet te raken.
"We hebben dat in kleine kring besproken, maar laat ik het zo zeggen: het werd niet bepaald positief ontvangen", zei topadviseur Helmut Marko op de Oostenrijkse tv in het programma Sport am Sonntag. Een woordvoerder van Verstappen was niet bereikbaar voor commentaar op het opvallende plan.
Het idee was om de Formule 1-coureurs Verstappen, Alexander Albon, Pierre Gasly en Daniil Kviat samen met enkele talenten uit het juniorenprogramma van Red Bull bij elkaar te zetten in een soort trainingskamp. Niet alleen voor fysieke en mentale training nu de start van het seizoen tot nader order is uitgesteld, maar ook om ze daar bewust te 'besmetten'.
Jong en gezond
"Het zijn allemaal jonge, sterke en zeer gezonde mannen", zei Marko. "Het idee was om ervoor te zorgen dat ze helemaal klaar zouden zijn voor een intensief en zwaar WK."
De 76-jarige Oostenrijker behoort zelf tot de risicogroep wat betreft het coronavirus. Marko denkt dat hij het virus wellicht al heeft gehad. "In februari had ik, naar ik toen dacht, een zware verkoudheid. Alle symptomen kwamen overeen met corona."
De eerste acht wedstrijden van het Formule 1-seizoen zijn afgelast of uitgesteld vanwege de coronacrisis. De eerste GP die nu op het programma staat, is half juni in Canada. Verstappen zit thuis in Monaco, waar hij vooral actief is met virtuele races rijden.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
8 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
11 uur geleden