Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull dacht aan bewuste besmetting van Verstappen

Red Bull dacht aan bewuste besmetting van Verstappen

MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft even met de gedachte gespeeld om Max Verstappen en de andere coureurs die het onder contract heeft staan bewust te besmetten met het coronavirus. Het idee was dat de coureurs, jonge en gezonde mannen voor wie het virus in principe geen gevaar vormt, daarna immuun zouden zijn. Ze zouden dan in de loop van dit jaar, als het Formule 1-seizoen alsnog van start kan gaan, niet meer het risico lopen alsnog besmet te raken.

"We hebben dat in kleine kring besproken, maar laat ik het zo zeggen: het werd niet bepaald positief ontvangen", zei topadviseur Helmut Marko op de Oostenrijkse tv in het programma Sport am Sonntag. Een woordvoerder van Verstappen was niet bereikbaar voor commentaar op het opvallende plan.

Het idee was om de Formule 1-coureurs Verstappen, Alexander Albon, Pierre Gasly en Daniil Kviat samen met enkele talenten uit het juniorenprogramma van Red Bull bij elkaar te zetten in een soort trainingskamp. Niet alleen voor fysieke en mentale training nu de start van het seizoen tot nader order is uitgesteld, maar ook om ze daar bewust te 'besmetten'.

Jong en gezond

"Het zijn allemaal jonge, sterke en zeer gezonde mannen", zei Marko. "Het idee was om ervoor te zorgen dat ze helemaal klaar zouden zijn voor een intensief en zwaar WK."

De 76-jarige Oostenrijker behoort zelf tot de risicogroep wat betreft het coronavirus. Marko denkt dat hij het virus wellicht al heeft gehad. "In februari had ik, naar ik toen dacht, een zware verkoudheid. Alle symptomen kwamen overeen met corona."

De eerste acht wedstrijden van het Formule 1-seizoen zijn afgelast of uitgesteld vanwege de coronacrisis. De eerste GP die nu op het programma staat, is half juni in Canada. Verstappen zit thuis in Monaco, waar hij vooral actief is met virtuele races rijden.

Meer uit Sport

Manchester City groepswinnaar op WK na ruime zege op Juventus

ORLANDO (ANP) - Manchester City heeft zich met een overtuigende zege op Juventus (5-2) verzekerd van de groepswinst op het WK voor clubs. Oranje-international Teun Koopmeiners maakte in Orlando namens de Italianen de 1-1. Voor City-spits Erling Haaland (24) was de 3-1 bijzonder: het betekende zijn driehonderdste treffer op het hoogste niveau.

11 uur geleden
Vloon wint polsstokhoogspringen bij EK voor landenteams

MADRID (ANP) - Menno Vloon heeft bij het EK atletiek voor landenteams het polsstokhoogspringen gewonnen. De 31-jarige Nederlander kwam bij zijn tweede poging voor het Koninklijk Paleis in Madrid als enige over 5,80 meter. Hij probeerde ook nog zijn persoonlijk record van 5,96 meter te verbeteren, maar slaagde daar niet in.

13 uur geleden
Atlete Kipyegon slaagt er niet in mijl onder 4 minuten te lopen

PARIJS (ANP/RTR) - De Keniaanse Faith Kipyegon is er niet in geslaagd de mijl als eerste vrouw onder de 4 minuten te lopen. Tijdens een speciaal opgezet evenement in Parijs kwam de drievoudig olympisch kampioene op de ruim 1600 meter niet verder dan 4.06,42. Dat is wel onder haar wereldrecord van 4.07,64, maar door de aanwezigheid van mannelijke tempomakers gaat die nieuwe tijd niet de boeken in.

14 uur geleden
IOC wil discussie over gendercriteria voor sportdeelname leiden

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zal de discussies over gendercriteria voor deelname aan de sport leiden. Dat heeft de nieuwe voorzitter Kirsty Coventry donderdag in Lausanne gezegd. Ze deed deze uitspraak vier jaar nadat het bestuursorgaan de sportbonden had aangespoord om kwesties zelf op onafhankelijke wijze te beoordelen.

17 uur geleden
Verstappen wil na kleine aanpassingen verrassen in GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat kleine aanpassingen aan de Red Bull hem helpen aan een goed resultaat in de Grote Prijs van Oostenrijk. "Ik heb me altijd goed gevoeld hier. Er zijn altijd circuits die je beter liggen dan andere", zei Verstappen, die al vijf keer won op de Red Bull Ring, de thuisrace van zijn team.

19 uur geleden
Griekspoor naar laatste vier op grastoernooi Mallorca

SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.

22 uur geleden
Franse wielrenner Gaudu meldt zich af voor Tour de France

PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.

1 dag geleden